وبلاگ

نشت یاب گاز مبرد

نشت یاب گاز مبرد

نشت یاب گاز مبرد

حتما تا به حال درباره نشتی گاز کولرهای گازی چیزی شنیده باشید. بسیاری افراد به دلیل نداشتن دانش کافی درخصوص نشتی گاز کولر هنگام بروز این مشکل اقدام به شارژ مجدد گاز می کنند که این مورد باعث صرف هزینه اضافی می شود.

نشتی گاز چیست؟

اولین قدم شما یادگیری چگونگی بررسی نشتی گاز مبرد می باشد. پس ابتدا باید با نحوه تشخیص نشتی آشنا شوید و اینکه چگونه نشتی گاز به وجود می آید چه عواملی در بروز آن نقش دارند.

روش ‌های پیدا کردن نشتی گاز در کولر گازی و یخچال چگونه است؟ نشتی گاز باعث می شود سیستم خنک سازی به درستی کار نکند.

نشت یاب گاز مبرد

نشت یاب گاز مبرد

در صورتی که کمپرسور کار کند ولی خنک کنندگی دستگاه انجام نشود دو حالت وجود دارد که یکی از این حالات نشتی گاز می باشد. علت دیگر آن می تواند کمپرس نکردن درست کمپرسور باشد ولی به احتمال زیاد دلیل آن همان نشتی گاز باشد.

برای خرید نشت یاب گاز مبرد به صفحه نشت یاب گاز مراجعه کنید.

 

نشانه های وجود نشتی گاز

یکی از نشانه های وجود نشتی می تواند یخ زدگی لاین یا کویل است. البته این یخ زدگی همیشه به دلیل کمبود مبرد نیست و انباشته شدن یخ نشان دهنده این است که سیستم شما به خوبی کار نمی کند.

برای این کار باید صبر داشته باشید تا سیستم گرم شود و یا دستگاه را ریستارت کنید و با این کار نه تنها مشکل حل نخواهد شد

بلکه به دستگاه نیز آسیب جدی وارد می شود. آسیبی که به کولرگازی وارد می شود منجر می شود تا آب حاصل از ذوب شدن یخ ها در کولرگازی به داخل نشت پیدا کند.نشت یاب گاز مبرد

دیگر علامت های نشتی گاز کولر

از نشانه های دیگر نشت گاز کولر می توان به بالا رفتن ناگهانی هزینه ی قبض اشاره کرد. هم چنین کولرگازی مدت زمان بیشتری را فعالیت می کند و باعث می شود خنک کردن هوا دیرتر طول بکشد.

تولید صداهای ناهنجار و غیرمعمول نیز یکی دیگر از نشانه های نشتی گاز می باشد.نشت یاب گاز مبرد

البته هرکدام از این نشانه هایی که گفتیم می تواند نشان نشتی گاز باشد یا نباشد، بنابراین بهتر است توسط افراد کارشناس و ماهر بررسی و تشخیص داده شود.

دلایل نشتی گاز

 • نصب و راه اندازی اشتباه
 • لرزش و خوردگی
 • ضعیف شدن اتصالات به مرور زمان
 • نشت آببندها در محل شارژ مبرد

همه این موارد بالا باید زیر نظر کارشناس و پیمانکار انجام گیرد چرا که تجربه در این کار حرف نخست را میزند.

هرگونه سهل انگاری و کوتاهی در نصب آن ها ممکن است باعث بروز صدمات جبران ناپذیری به دستگاه شود. ایجاد لرزش ناشی از عدم نصب صحیح لاین های مبرد و شل بودن آن ها باعث فرسودگی در لاین های مسی می شود. اگر اشکالی در نصب و نگهداری شان وجود داشته باشد به مرور باعث ایجاد هزینه های گزاف در شما خواهد شد.

هنگام نشتی گاز چه  کاری باید انجام دهیم؟

اکنون که با نشانه های نشتی گاز و دلایل بروز آن آشنا شدید. پس احتمالا توانایی تشخیص نشتی گاز را فرا گرفتید، باید بدانید چه کارهایی باید هنگام نشتی گاز انجام دهید.

اولین کاری که باید هنگام نشتی گاز انجام دهید این است که سیستم را خاموش کرده واگر آشنایی ندارید حتما با یک پیمانکار یا فرد متخصص تماس بگیرید. هرگونه بی احتیاطی و خرابکاری منجر به ایجاد هزینه های اضافی تر می شود.

البته به این نکته نیز توجه کنید که هنگام حل مشکل ابتدا باید به تعمیر محل نشتی گاز بپرداید و سپس مبرد را شارژ کنید ولی به طور کل شرایط عمومی دستگاه علی الخصوص سن آن می تواند در تعمیر یا تعویض آن دخیل باشد. بهتر است ببینید کدام روش برای شما به صرفه تر بوده و هزینه کمتری را به همراه دارد.

برای دیدن فیلم نحوه کار با نشت یاب گاز مبرد به این صفحه از کانال یوتیوبمان مراجعه کنید.

راه های جلوگیری از نشتی گاز

راه های مختلفی برای جلوگیری از نشتی گاز وجود دارد که می توان تا حدی مانع بروز چنین مشکلی شد. همان طور که پیشتر گفتیم یکی از اصلی ترین دلایل نشتی گاز، خوردگی می باشد که می توان با مراقبت هایی از آن پیش گیری کرد. هوا در فضای داخلی به طور پیوست در جریان است.

محصولات شیمیایی آلاینده های زیادی را به داخل محیط وارد می کنند که بسیار خورنده هستند. در این حالت ذراتی که روی کویل انباشته شدند، آلاینده های خورنده را جذب می کنند. این کار موجب خوردگی شده و سوراخ های زیادی را در لاین های مسی ایجاد می کند که در نهایت منجر به نشتی گاز می شود. بهترین راه حل برای جلوگیری از آن، تمیز نگه داشتن کویل و نگهداری صحیح از آن می باشد.

یافتن نشتی گاز در کولرگازی

قدم اول یافتن محل چرب شده می باشد. از آن جایی که داخل لوله های گاز کمی روغن و چربی وجود دارد ممکن است از محل نشت گاز هم روغن پیدا کنید ولی اگر پیدا نکردید بهتر است با کف صابون آن را پیدا کنید.

یکی دیگر از روش های تشخیص نشتی گاز با استفاده از رنگ فلورسنتی است که به سیستم تزریق می شود. بعد از این کار باید کمی گاز داخل سیستم شارژ کنید که در همه مناطق نشت فرار کرده و جمع می شود. بعد از اسکن این قسمت، تمامی نشت ها به رنگ زرد یا سبز در می آید و قابل تشخیص است. البته نشت ها با فاصله کم قابل ردیابی هستند.

نشت یاب گاز مبرد فریون تستو 316 (4)

برای پیدا کردن نشتی‌های ریز در مکانهای دور از دسترس، شما به یک  نشت یاب گاز مبرد فریون تستو 4-316 نیاز دارید. این محصول قابل استفاده در سیستم‌های برودتی از قبیل کولر ماشین، کولرهای گازی، چیلرهای ساختمانی و صنعتی و سردخانه‌ها برای کاربردهای مختلف می‌باشد.

اصول و قواعد پایه شیمیایی که تجهیزات نشت‌یاب متکی به آنها موفق به شناسایی نشت در لوله های انتقال مبرد می شوند در قالب متد نشت یابی با سنسورهای حساس به گاز کلاسه بندی می شوند. نشت یاب گاز مبرد فریون تستو قابلیت نشت‌یابی در اکثر گازهای برودتی مانند CFC, HFC, HCFC و H2 را داراست.

این دستگاه شامل سری سنسور، جعبه، دستگاه اصلی و گوشی برای مکانهای پر سر و صدا می‌باشد.

نشت یاب گاز مبرد

نشت یاب گاز مبرد

یاب گاز - فروش قطعات و لوازم یدکی برودتی کولری یخچالی و سردخانه - آرادبرودت

نشت یاب گاز مبرد مسترکول

نشت یاب گاز مبردRaptor با فناوری میکروپرسسور سنسور، پاسخی دقیق و آنی را ارائه می‌دهد. دارای جعبه مقاوم به ضربه با 2 باتری “C” و سری سنسور.

امکانات:

 • میکرو پردازنده سیگنال دیجیتال
 • شاخص سطح نشت بصری
 • بازنشانی عملکرد
 • صفحه کلید کنترل
 • تنظیم سطح حساسیت
 • عملکرد تست باتری
 • هشدار شنیداری فرکانس متغیر

نشت یاب گاز مبرد وینتکت WINTACT WT8827

Freon Gas Detector WT8827

نشت یاب گاز مبرد وینتکت WINTACT WT8827 یکی از تجهیزات اندازه گیری کمپانی وینتکت چین می باشد که جهت نشت یابی و آشکارسازی گازهای مبرد (گازهای خنک کننده) در به طور گستره ای در آزمایش ها ی زیست محیطی، تست و نشت یابی لوازم خانگی، سیستم های کنترل دما، بازیابی مبرد، قطع کننده های ولتاژ بالا، کپسول های آتش نشانی هالوژنه و در زمینه های بازرسی سنگ، پتروشیمی، تصفیه خانه های فاضلاب، پزشکی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد

دتکتور و نشت یاب گاز مبرد وینتکت WINTACT WT8827 دارای رنج اندازه گیری از 10 تا 1000پی پی ام (PPM) با حساسیت 10PPM می باشد نوع سنسور استفاده شده در این آشکار ساز گازهای یخچال و کولر وینتکت WT8827 از نوع نیمه هادی های ولتاژ پایین می باشد زمان آماده به کار شدن دستگاه جهت دتکتور  آشکار سازی حدود 60 ثانیه و در دمای 25 درجه سانتیگراد و رطوبت 60 درصد می باشد.

زمان پاسخ دهی 2 ثانیه و طول سنسور 30 سانتیمتر در این دتکتور و نشت یاب گاز مبرد وینتکت WINTACT WT8827  از بارزترین ویژگی های این آشکارساز گاز مبرد به شمار می آید

این نشت یاب گاز مبرد برند سم می تواند تمام گاز های سرد کننده CFC مانند R-22، R-124، R-11 و R-12 را ردیابی کند. همچنین این دستگاه می تواند گاز های رایجی که به سختی قابل شناسایی هستند مانند R-134a، R-404A، جایگزین های جدید R-22، R-410A و R-407C را ردیابی کند.

پراب بلند و با دوام این دستگاه، دسترسی به مکان های غیر قابل دسترس و فضاهای تنگ و باریک را برای کاربر بسیار آسان کرده است. طراحی خوش دست این دستگاه و هشدار قابل تنظیم آن از دیگر مزایای این نشت یاب گاز مبرد به شمار می آید.

از دیگر ویژگی های نشت یاب گاز مبرد گاز کولر و یخچال SF6 سم CEM GD-3303 می توان به نشانگر هشدار صوتی و تصویری، سیستم tic قابل تنظیم جهت تمرکز بر روی گازهای خنک کننده در مکان های آلوده به گازهای دیگر، حساسیت بالا برای ردیابی گازهای R-134a / R-22 تا 100ppm، نشانگر LED، سنسور دقیق با قابلیت ردیابی کوچکترین نشتی ها، جک صوتی اتصال به هدفون و پراب 16 اینچی اشاره کرد.

مشخصات نشت‌یاب تستو 316 (4)

 • سنسور  فوق حساس با قابلیت تشخیص نشتی بالای 3 گرم در سال
 • دارای هشدار صوتی و نوری
 • دارای سنسور دائمی
 • دارای گوشی برای کار با دستگاه در محیطهای پر سر و صدا

مزایای نشت یاب گاز مبرد فریون تستو 316-4

دستگاه همه کاره در تشخیص نشتی: نشت‌یاب testo 316-4 (مجموعه 1) یک دستگاه سریع و قابل اعتماد برای تمام مبردهای معمول است.

تکنولوژی سنسور: سنسور دائمی، عملکرد یا آلودگی را روی صفحه نمایش می‌دهد. بنابراین استفاده از شیشه‌های رفرنس لازم نیست. اگر سنسور کثیف باشد، می‌تواند به راحتی تمیز و برای استفاده مجدد آماده شود. علاوه بر این، به لطف خرطومی انعطاف پذیر، سنسور می‌تواند نزدیک به لوله یا محل اندازه‌گیری قرار گیرد.

حساسیت بالا: حساسیت بسیار بالای 3 گرم در سال باعث تشخیص قابل اعتماد حتی کوچکترین نشتی‌ها می‌شود. دارای تابع نشان‌دهنده حداکثر نشتی.

هشدار: اگر نشتی پیدا شود، رنگ صفحه نمایش از سبز به قرمز تغییر و سیگنال شروع به بوق زدن می‌کند. گوشی‌ موجود برای محیط‌های با صدای زیاد استفاده می‌شود.

سری اضافی برای آمونیاک: برای سیستم‌های تبرید که با آمونیاک کار می‌کنند، می توانید دستگاه testo 316-4 (مجموعه 1) را با استفاده از سری برای آمونیاک (NH3) استفاده کنید یا از دستگاه testo 316-4 (مجموعه 2) که به طور خاص برای آمونیاک طراحی شده استفاده کنید.پ

مشخصات فنی نشت یاب گاز مبرد مسترکول:

3 سطح حساسیت (5 سطح تشخیص)
نشتی به اندازه 1/10 اونس در سال را تشخیص می دهد
همه مبردها را تشخیص می دهد (CFC ، HCFC ، HFC)
استاندارد SAE J1627 را گذرانده و حتی فراتر از آن می‌رود.
توان: 2 باتری نوع “C”
پروب: خرطومی 43 سانتی متری

مشخصات، مشاهده قیمت و خرید نشت یاب گاز مبرد امپروب آمریکا مدل Amprobe RLD-1

نشت یاب گازهای برودتی امپروب آمریکا مدل Amprobe RLD-1 دستگاهی برای عیب یابی سیستم های تهویه هوای مطبوع و خنک کننده  با سرعت و دقت بالا  است که قادر به شناسایی گازهای مبرد یخچالی می باشد.

این دتکتور گاز امپروب دارای تکنولوژی پیشرفته شناسایی گازها ، دقت در اندازه گیری و صحت مقادیر و یکپارچگی در اطلاعات این اطمینان را به کاربر می دهد تا اندازه گیری دقیق و سریع و آسان را به همراه داشته باشد. گروه فنی مهندسی سیانکو به عنوان نماینده کمپانی امپروب Amprobe آمریکا  دستگاه نشت یاب گاز مبرد و آنالایزر گازهای مبرد امپروب آمریکا مدل RLD-1 را همراه با ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش عرضه می کند.

ویژگی های نشت یاب گاز مبرد امپروب آمریکا مدل Amprobe RLD-1

 • مشخص کردن نقطه نشتی توسط دستگاه به صورت دقیق
 • سنسور شناسایی گازهای مبرد از جمله R-134a, R-404A, R-407C, R-410A, R-22, Freon و غیره…
 • پمپ جذب کننده ، پاک کنندگی و پاسخگویی سریع را فراهم میکند که سرعت پردازش نشت گاز را زیاد کرده
 • دارای لبه پراب برش داده شده به همراه میکروپروسسور کنترل شده با سیگنال دیجیتالی پیشرفته
 • دارای صفحه نمایش سه بعدی و رنگی برای نشان دادن محل نشت
 • حالت های نشت بالا ، کم ، متوسط با انتخاب کاربر
 • حالت نمایش باتری کم
 • دارای کیف حمل
 • دارای پروب انعطاف پذیر استیلی 40 سانتیمتری
 • منبع رفرنس نشت گاز
 • ریست غلظت محیطی
 • طول عمر بالا ، دارای فن DC بدون تراش
 • حالت صفر خودکار و حالت جبران پشت صفحه
 • دارای باتری های آلکالاین دو عدد ، دارای راهنمای کاربری فارسی ، بطری چک نشت ، کیف حمل ، آدابتور AC

دتکتور ، نشت یاب گاز مبرد ، خنک کننده اکستچ مدل EXTECH RD300

Extech RD300 Refrigerant Leakage Detector

آشکار ساز ، نشت یاب گاز یخچال RD 300  قابلیت تشخیص انواع گازهای سرد کننده از جمله R22 ,R134a ,R404a , R410a و … است. از سایر قابلیت های این دستگاه وجود LED در سر پراب برای نواحی کم نور و نشانگر های باتری کم و آلارم هشدار شنیداری است.

مشخصات فنی دستگاه:

 • آشکار سازی تمامی گاز های سرد کننده استاندارد R-22,R-134a,R-404a,R410a, all CFCs,HFCs,HFs
 • ال ای دی تعبیه شده بر روی سری پراب برای استفاده در نواحی با نور کم
 • هشدار به صورت شنیداری و دیداری به همراه دکمه قطع صدا
آشکارساز گاز یا دتکتور گاز ابزاریست جهت آشکارسازی حضور نوعی گاز در یک محدوده و معمولاً قسمتی از یک سیستم است برای آشکارسازی نوعی گاز مضر و آسیب رسان برای سلامتی انسان یا حیوان. از دتکتورهای گاز برای گازهای قابل اشتعال، سمی و همچنین اکسیژن و دی اکسید کربن و نشت یاب گاز یخچال برای مثال در آتش نشانی استفاده می کنند.
برای حس کردن گاز توسط سنسور از روش های مختلف الکتروشیمیائی، اینفرارد، یونیزاسیون شعله، یونیزاسیون نوری و … استفاده می کنند که هر کدام نسبت به دیگری دارای نقاط ضعف و قدرت مختلف می باشند.
ارائه انواع آشکارسازهای گاز ( دتکتور گاز)  از طریق فروشگاه آنلاین بازرگانی بهروز صورت می گیرد. برای اطلاع از مشخصات فنی ، قیمت و نحوه خرید و فروش هر یک از محصولات می توانید با ما تماس بگیرید.

مشخصات کلی نشت یاب گاز کولر و یخچال SF6 سم CEM GD-3303 :

این دستگاه به باتری آلکالین نوع C مجهز شده است که عمری در حدود 8 ساعت در صورت استفاده معمولی دارد. ابعاد این دستگاه 221mm*72mm*46mm بوده و وزنی در حدود 498 گرم دارد. این دستگاه به همراه دفترچه راهنمای کاربر و کیف مخصوص حمل و نقل و نگهداری توسط برند معتبر و شناخته شده CEM چین به بازار عرضه شده است.

از ویژگی های  کلی این دستگاه می توان به نشانگر هشدار صوتی و تصویری، سیستم tic قابل تنظیم جهت تمرکز بر روی گازهای خنک کننده در مکان های آلوده به گازهای دیگر و تشخیص سریع و راحت نقطه نشتی، نشانگر LED، سنسور دقیق با قابلیت ردیابی کوچکترین نشتی ها، جک صوتی اتصال به هدفون، دیوتی سایکل مداوم و پراب 16 اینچی اشاره کرد.

دستگاه نشت یاب گاز کولر و یخچال SF6 سم CEM GD-3303 دارای تاییدیه CE اروپا، EMC و EN: 61326 می باشد. همچنین شما می توانید این محصول را به همراه 1 سال گارانتی معتبر و 10 سال خدمات پس از فروش از فروشگاه متروتیک، نماینده رسمی و انحصاری برند سی ای ام CEM چین در ایران تهیه و خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *