وبلاگ

قيمت گاز r410 دو کيلويي

قيمت گاز r410 دو کيلويي

قيمت گاز r410 دو کيلويي

قيمت گاز r410 دو کيلويي یکی از گاز های فریونی نسبتا جدید که در دهه اخیر بدلیل عرضه آن در انواع اسپلیت و داکت اسپلیت ها بسیار پر مصرف شده است، گاز R410 می باشد. این گاز دوستدار محیط زیست بوده، از این امروزه در بسیار از دستگاه های تهویه مطبوع از آن استفاده میشود.

قيمت گاز r410 دو کيلويي

این گاز بصورت ترکیبی از گاز R32 دیفلوئورومتان (50 درصد) و گاز R125 پتافلوئورواتان (50درصد) بوده و دارای 60 درصد فشار بالاتر نسبت به گاز R22 می باشد.گاز R410 صاف ایسکون SAF Iscon چین در کپسول های 13.6 کیلوگرمی موجود بوده، غیر سمی و غیر آتش زا می باشد.

قيمت گاز r410 دو کيلويي

قيمت گاز r410 دو کيلويي

ویژگی های گاز مبرد R410 صاف ایسکون

 • کپسول 13.6 کیلوگرمی
 • غیر قابل اشتعال
 • غیر سمی
 • کاملا بی رنگ
 • مورد استفاده در سیستم های تهویه مطبوع، سردخانه ها و چیلر ها

گاز مبرد فریون R410a ایسکون مخلوطی از گازهای مبرد فریونی R32 و R125 می‌باشد که تقریبا یک آزئوتروپ را تشکیل می‌دهد. بنابراین این مخلوط دمای گلاید بسیار پایین داشته و تقریبا امکان تقسیم‌ بندی شدن ندارد. این مخلوط در کاربرد های تهویه مطبوع دارای 60 درصد فشار بالاتر نسبت به گاز R22 می‌ باشد

کپسول گاز 410

کپسول گاز 410 ایسکون به عنوان مبرد در سیستم‌ های تهویه مطبوع، پمپ‌ های حرارتی، رطوبت‌ گیرها و چیلرهای کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. قيمت گاز r410 دو کيلويي همچنین این مبرد کاربردی برای کار در دمای متوسط در نظر گرفته شده است. سیستم‌های طراحی شده برای R410A جهت انجام وظیفه خنک‌ سازی یکسان، دارای اجزای کوچکتری نسبت به گاز R22 می‌باشند.

کاربرد گاز مبرد فریون R410a ایسکون

این گاز مبرد در تجهیزات تهویه مطبوع و پمپ‌های گرمایی که از نو طراحی شده است کاربرد دارد. بنابراین به عنوان جایگزین گاز R22 نمی‌توان از آن استفاده کرد. به دلیل بالاتر بودن فشار نسبت به گاز R22 به مقدار 60 درصد، بایستی تنها در تجهیزات جدید استفاده گردد.

 • سازگاری گاز فریونی R410A با کمپرسورها
 • سازگاری گاز مبرد فریونی R410A با انواع شیر انبساط
 • سازگار با روان‌کننده پلی ‌اُل ‌استر (POE

کاربردهای گاز R410

قيمت گاز r410 دو کيلويي این گاز مبرد در تجهیزات تهویه مطبوع و پمپ‌های گرمایی که از نو طراحی شده است کاربرد دارد. بنابراین به عنوان جایگزین گاز R22 نمی‌توان از آن استفاده کرد.

عملکرد

قيمت گاز r410 دو کيلويي به دلیل بالاتر بودن فشار نسبت به گاز R22 به مقدار 60 درصد، بایستی تنها در تجهیزات جدید استفاده گردد.

روغن متناسب با گاز R410A

سازگار با روان‌کننده پلی ‌اُل ‌استر (POE)

گاز مبرد 410a ایسکون

بایستی در تجهیزات جدید که مشخصاً برای تحمل فشار طراحی شده‌اند، مورد استفاده قرار گیرد. سیستم‌های طراحی شده برای R410A جهت انجام وظیفه خنک‌سازی یکسان، قيمت گاز r410 دو کيلويي دارای اجزای کوچکتری نسبت به گاز R22 می‌باشند. کپسول‌های گاز مبرد R410A به رنگ صورتی می‌باشند.

گاز ایسکون ISECON R410a

گازهای مبرد یا برودتی بر اساس ساختار شیمیایی که دارند دسته بندی می شوند.

 • CFS – کلروفلوئوروکربن ها
 • HCFC – هیدرو کلروفلوئوروکربن ها
 • HFC – هیدرو فلوئوروکربن ها
 • گاز ایسکون ISECON R410a

گاز ایسکون 410 یک ماده برودتی است که می تواند به شکل مایع نیز باشد، برای کاهش دمای محیط تجهیزات سرمایشی مثل یخچال،کولرگازی و حتی محیط خانه استفاده می شود. قيمت گاز r410 دو کيلويي در فرآیند چرخه ساز از گازهای مبرد مثل گاز ایسکون استفاده می کنند که گرمای جذب شده را به بیرون هدایت می کنند.

قيمت گاز r401a

همچنین باید این نکته را در نظر داشت که گاز r410 در مقایسه با گاز r22 مدت زمان طولانی تری کار کرده و دیر تر به شارژ مجدد نیاز پیدا خواهد کرد. اما گاز r22 دارای نقطه جوش بالاتری می باشد قيمت گاز r410 دو کيلويي . به همین دلیل بسیاری از برندهای مختلف، استفاده از گاز r410 را به گازهای دیگر ترجیح می دهند.

گاز r507

گاز r507 نسبت به سایر گازهایی که در مقاله معایب گاز r410 نام بردیم، در کولرهای گازی جدید کم تر استفاده می شود و صرفا تعداد کمی از برندهای ساخت کولر گازی از گاز r507 استفاده می کنند قيمت گاز r410 دو کيلويي . البته باید توجه داشت که برندهایی که از این گاز استفاده می کنند، یک روغن مخصوص به نام ال استر یا poe را استفاده می کنند.

گاز r22 با گاز r410 چه تفاوت هایی دارد؟

همان طور که در یخش های پیش تر این مطلب نیز اشاره کردیم، گازهای r410 و گازهای r22 از پر کاربرد ترین گازهای مورد استفاده در کولر گازی ها می باشد و در سال های گذشته تعداد بسیار زیادی کولر گازی با استفاده از این دو گاز به بازار عرضه شده اند قيمت گاز r410 دو کيلويي . نام کامل گاز r22، گاز هیدرو کلورو فلوئورو متان می باشد که در کولر گازی ها و برخی از یخچال ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در انتخاب کولر گازی، باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • کولر گازی که انتخاب می کنید، بهتر است که گاز آن درجه ی سمی بودن کم تری داشته باشد.
 • گاز کولر گازی نباید قابلیت اشتعال و انفجار داشته باشد.
 • بهتر است که کولر گازی که انتخاب می کنید، گازی در آن استفاده شده باشد که نقطه جوش پایینی داشته باشد.
 • گاز کولر گازی بهتر است که کم تر به محیط زیست آسیب زده و خطر کم تری را برای لایه اوزون ایجاد کند.
 • گازی که در کولر گازی مورد استفاده قرار می گیرد، بهتر است که دوام بالاتری داشته و مدت زمان لازم برای شارژ مجدد آن بیشتر باشد.

گاز هیدرو کلورو فلوئورو متان

باید به این نکته توجه داشت که استفاده از گاز هیدرو کلورو فلوئورو متان به صورت رسمی از سال 2012 میلادی ممنوع شده است قيمت گاز r410 دو کيلويي و همچنین گفته شده است که تولید دستگاه هایی که از این گاز استفاده می کنند، باید تا سال 2022 میلادی متوقف شوند.

گاز r410 با نام تجاری پیورون

در حوزه صنعت، گاز r410 با نام تجاری پیورون نیز شناخته می شود که یکی از تفاوت های اساسی گاز r410 با گاز r22 در این است که گازهای r410 یا پیورون دوستدار محیط زیست بوده و آسیب هایی که گاز r22 به محیط زیست می زند را ایجاد نمی کند قيمت گاز r410 دو کيلويي . به همین دلیل، استفاده از گازهای r410 بسیار مورد توجه برندهای تولید کولر گازی قرار گرفته است.

مهم ترین مزیت های گاز r410

یکی از مهم ترین مزیت های گاز r410 نسبت به گاز r22 این است که گاز r410 توانایی ببیشتری را در جذب گرمای محیط داخل و افزایش سرمای داخل دارد قيمت گاز r410 دو کيلويي . به این ترتیب می توان گفت که گازهای r410 دارای بازده بیشتری نسبت به گازهای r22 و دیگر گازها می باشند. به همین دلیل بسیاری از برندهای معتبر ساخت کولر گازی، استفاده از گاز r410 را به گاز r22 ترجیح می دهند.

مزیت های گاز r410

به عنوان یکی دیگر از مزیت های گاز r410 می توان به پایین تر بودن نقطه جوش آن نسبت به گاز r22 اشاره کرد قيمت گاز r410 دو کيلويي . نقطه جوش گاز r410 ، منفی 51.4 درجه سانتی گراد بوده در حالی که نقطه جوش گاز R22 منفی 40.8 درجه سانتی گراد می باشد. به همین دلیل است که گفته می شود، گاز r410 دارای راندمان و بازده بیشتری نسبت به گاز r22 می باشد.

مزیت های گاز r410

مزیت های گاز r410

گاز r410 چگونه شارژ می شود؟

افرادی که تجربه ی استفاده از کولر گازی ها را داشته باشند قيمت گاز r410 دو کيلويي ، با این قضیه آشنا هستند که هر کولر گازی پس از مدتی استفاده نیاز به شارژ گاز خواهد داشت و کولرهای دارای گاز r410 نیز از این قضیه مستثنی نمی باشند.

شارژ کردن گاز r410

به همین دلیل در صورتی که در حدود 10 تا 15 درصد از گاز کل سیستم کاهش یافته باشد، باید گاز دستگاه را به طور کامل تخلیه کرده و مجددا آن را شارژ نمود قيمت گاز r410 دو کيلويي . همچنین باید گفت که در صورتی که گاز کاهش یافته، از این مقدار کم تر باشد، می توانید مقداری از گاز r410 را به صورت مایع به دستگاه اضافه نمایید.

بهترین روش

یکی از بهترین روش های شارژ کردن گاز r410 به صورت کپسول های وزنی می باشد قيمت گاز r410 دو کيلويي . در این روش، مقدار گاز توسط ترازو اندازه گیری می شود. برای شارژ کردن دستگاه از این روش، بهتر است که مقدار لوله ای که برای نصب کولر گازی مورد استفاده قرار گرفته است را اندازه گیری نمایید.

شارژ نمودن سیستم

در صورتی که به منظور شارژ نمودن سیستم، ترازو را در اختیار نداشتید، می توانید از گیج مانیفولد استفاده کنید قيمت گاز r410 دو کيلويي . البته در هنگام استفاده از گیج مانیفولد باید توجه داشته باشید که دمای اوپراتور 27 درجه سانتی گراد بوده و دمای کندانسور 25 درجه سانتی گراد باشد.

معایب گاز r410 چیست؟

گاز r410 یکی از پر کاربرد ترین و بهترین گازهای مورد استفاده در کولر گازی ها می باشد که نسبت به سایر گازهای کولرهای گازی دارای مزایای بسیار زیادی می باشد قيمت گاز r410 دو کيلويي . گاز خنک کننده ی r410 در سال های اخیر در سیستم های تهویه خانگی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بیشتر برندهای معروف در زمینه ساخت دستگاه های تهویه ی خانگی از گاز r410 برای تولید دستگاه های خود بهره می برند.

سیستم های تهویه

باید گفت که سیستم های تهویه خانگی طراحی شده برای گاز r410 دارای اجزای کوچک تری نسبت به سایر دستگاه ها می باشند قيمت گاز r410 دو کيلويي . کپسول هایی که برای گاز r410 استفاده می شود، معمولا صورتی رنگ می باشند و بر اساس گفته ی متخصصان، اصولی ترین روش شارژ کردن گاز r410 از طریق آمپر دستگاه می باشد.

گاز r404 کوليب

در دهه های اخیر معمولا برای تولید بیشتر دستگاه های تهویه ی خانگی از گاز r22 استفاده می شد که با توجه به اثر مخربی که این گازها بر محیط زیست داشتند قيمت گاز r410 دو کيلويي ، استفاده از آن ها منسوخ شده و در حال حاضر در بیشتر سیستم های تهویه خانگی از گاز r410 استفاده می شود.

نحوه شارژ گاز r404a

یکی از معایب بسیار مهم در زمینه ی کولرهای گازی با گاز r410 این است که این دستگاه ها مقدار شارژ کم تری را در خود نگه می دارند و به همین دلیل کولرهای گازی با گاز r410 نسبت به کولرهای گازی با گاز r22 در مدت زمان کم تری به شارژ مجدد نیاز پیدا خواهند کرد قيمت گاز r410 دو کيلويي .

قيمت گاز 406

به دلیل این که گاز در این مرحله مقدار بیشتری گرما را از دست می دهد، در هنگام ورود به کمپرسور منقبض تر بوده و به همین دلیل کمپرسور نیروی کم تری لازم دارد تا گاز r410 را متراکم کند قيمت گاز r410 دو کيلويي . به همین دلیل می توان گفت که کولرهای گازی با گاز r410 مقدار کم تری برق را نسبت به سایر کولرهای گازی با گازهای متفاوت، مصرف می کند.

خريد گاز r404

یکی از نکات قابل توجه در مورد دستگاه های تهویه با گاز r410 این است که قطعات این دستگاه ها عمر بیش تری خواهند داشت و سرمای بیشتری را به محیط ساختمان عرضه کرده و همچنین دستگاه تهویه، ماندگاری بالاتری را خواهند داشت قيمت گاز r410 دو کيلويي . این سیستم ها معمولا در مقایسه با سایر سیستم ها دارای میزان خوردگی و فرسایش کم تری می باشند.

جدول دما و فشار گاز 404

یکی از معایب دستگاه های با گاز r410 این است که نسبت به سیار دستگاه ها قیمت بالاتری دارند. اما باید توجه داشت که خطر خراب شدن قطعات سیستم تهویه با گاز r410 نسبت به سایر سیستم ها کم تر می باشد قيمت گاز r410 دو کيلويي . به این ترتیب مقدار هزینه ی بیشتری را که برای خرید این سیستم ها می پردازید، در واقع ضرر نکرده اید و هزینه ی استفاده از کیفیت بهتر را پرداخته اید.

معایب گاز r22 چیست؟

گاز r22 یا گاز فریون که دارای ترکیب شیمیایی هیدرو کلورو فلورو کربن (HCFC) می باشد، نوعی گاز قدیمی می باشد که مدت هاست در زمینه صنعت برای تولید لوازم خانگی مانند تهویه هوا، یخچال و … مورد استفاده قرار می گیرد قيمت گاز r410 دو کيلويي . همان طور که اشاره کردیم، گاز r22 دارای نقطه جوش منفی 40.8 درجه سانتی گراد می باشد.

معایب گاز r22

از جمله معایب گاز r22 می توان به این مسئله اشاره کرد که گاز r22 به شدت برای محیط زیست مضر بوده و باعث تخریب لایه ی اوزون می شود قيمت گاز r410 دو کيلويي . به همین دلیل، بر اساس توافق های جهانی تصمیم گرفته شده است که از سال 2012 میلادی، از گاز r22 در صنعت استفاده نشده و همچنین از سال 2020 میلادی، در هیچ کدام از دستگاه های تهویه هوا از گاز r22 استفاده نشود.

احتمال ترک خوردگی

یکی دیگر از معایب مهم استفاده از گازهای r22 این است که احتمال ترک خوردگی در این سیستم ها نسبت به سایرین بیشتر می باشد قيمت گاز r410 دو کيلويي . به دلیل این که در سیستم های تهویه دارای گاز r22 احتمال ترک خوردگی زیاد است، برای چرب نگه داشتن کمپرسور از روغن های مخصوصی استفاده می شود.

جايگزين گاز 401

باید توجه داشت که کمپرسورهای استفاده شده در دستگاه های تهویه با گاز r22 فشار کم تری نسبت به کمپرسور گاز r410 دارند قيمت گاز r410 دو کيلويي . همچنین باید این نکته را در نظر داشت که دستگاه های با گاز r22 نسبت به دستگاه های با گاز r410 به میزان بیشتری شارژ نگه می دارند.

گاز r410 چه کاربردی دارد؟

گاز r410 به دلیل این که در فشارهای بیشتری نسبت به سایر گازهای مبرد عمل می کنند، برای مقاوم سازی سیستم های با گاز r22 نمی توان از آن ها استفاده کرد قيمت گاز r410 دو کيلويي . در سیستم هایی که به طور ویژه برای گاز r401 طراحی شده است، دارای اجزا و قطعات کوچک تری می باشد. به همین دلیل دستگاه های با گاز r410 معمولا وزن سبک تری نسبت به سایر دستگاه های تهویه خانگی دارند.

گاز r410 چه کاربردی دارد؟

سایر ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد

 1. نقطه جوش گاز r410 ، 51.5 درجه سانتی گراد می باشد.
 2. GWP که یک پارامتر تعیین شده برای نشان دادن شدت میزان تأثیر یک ماده هنگام انتشار بر گرم شدن زمین می باشد.
 3. GWP گاز r410 نسبت به سایر گازها بسیار پایین تر می باشد.
 4. وزن مولکولی گاز r410، 6 می باشد.
 5. ODP که معیار و پارامتری برای نشان دادن میزان تخریب پذیری لایه اوزون می باشد، برای گاز r410 صفر می باشد.
 6. این گاز در طبقه بندی ایمنی در رده A1 قرار می گیرد.
 7. گاز r410 یک گاز غیر قابل اشتعال و ایمن می باشد.

  گاز r410 چه کاربردی دارد؟

  گاز r410 چه کاربردی دارد؟

گاز r410 داری چه خصوصیات و ویژگی هایی می باشد؟

در هنگام نگهداری از کولرهای گازی باید توجه داشته باشید که سیلندرهای گاز r410 را در محلی نگهداری کنید که خشک و خنک باشد و دور از تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرند قيمت گاز r410 دو کيلويي . یکی دیگر از نکات مهم این است که مبرد r410 در حالت مایع شارژ شود تا از ترکیب دقیق آن اطمینان حاصل شود.

استوانه های مبرد گاز

استوانه های مبرد گاز دارای دریچه های دو پورت هستند و به همین دلیل جذب مایعات را آسان تر می کنند قيمت گاز r410 دو کيلويي . نکته ی مهمی که در مورد گاز r410 وجود دارد، این است که این گاز غیر قابل اشتعال بوده و در طبقه بندی ایمنی در بخش A1 قرار می گیرد.

کولرهای با گاز r410 را انتخاب کنیم یا کولرهای با گاز r22؟

در مطلب کاربردی معایب گاز r410، به صورت کامل ویژگی ها و مشخصات گازهای r22 و r410 را بررسی کردیم و همچنین به مقایسه ی برخی از خاصیت های آن ها پرداخیتم قيمت گاز r410 دو کيلويي . اما بسیاری از افراد ممکن است که در حین انتخاب کولرهای گازی دچار سردرگمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *