وبلاگ

قيمت گاز r22 رفرون

قيمت گاز r22 رفرون

قيمت گاز r22 رفرون

قيمت گاز r22 رفرون از پر مصرف ترین گاز های مبرد در سیستم های تبرید و تهویه ی مطبوع، گاز مبرد فریون R22 رفرون است که طرفداران زیادی دارد. به طور کلی گاز های R22 در انواع اسپیلیت ها، چیلرهای تراکمی هوایی و چیلرهای تراکمی آبی استفاده می شود، اما اخیرا به دلیل گرمای زمین و تخریب لایه ازن با استقبال کمی مواجه شده است.

قيمت گاز r22 رفرون

این گاز دارای چگالی مایع 1.213 گرم بر سانتی متر مکعب در دمای 20 درجه سانتی گراد است. از این گاز به عنوان گاز پیشران در کپسول های خاموش کننده ی آتش و کپسول های رنگ استفاده می شود. قيمت گاز r22 رفرون گاز مبرد فریون استاندارد R22 رفرون بی رنگ بوده و دارای نقطه جوش 40 – درجه سانتیگراد می باشد.

قيمت گاز r22 رفرون

قيمت گاز r22 رفرون

استعلام قیمت گاز R22 برند رفرون

مبرد ماده یا ترکیبی از مواد است که معمولا حالت سیال داشته و به عنوان گاز در سیستم های برودتی کاربرد دارد. گاز R22 از نوع فریون بوده و در سیستم برودت در چرخش است. در این چرخش دائم تغییر فاز داده و با تغییر فاز خود، باعث تولید سرما در سیکل برودت می شود. قيمت گاز r22 رفرون گاز R22 برند رفرون تولید کشور هند بوده و جز مبرد های فریونی است.

refron

گاز R22 رفرون (refron) با فرمول شیمیائی CHCLF2 یکی از شناخته شده ترین گاز های فریون می باشد. قيمت گاز r22 رفرون تولید مبرد فریونی R22 به دلایل زیست محیطی مانند تخریب لایه اوزون و گرمایش کره زمین از سال 2010 ممنوع شده و گاز مبرد R410A جایگزین آن شده است.

ویژگی و خواص

-کاملا بی رنگ
-غیر سمی
-غیر قابل اشتعال
-رنگ کپسول سبز

کاربری

-انواع چیلر های ساختمانی و صنعتی
-کولر های گازی
-ایرکاندیشن های ساختمان ها
-یخچال های ویترینی مغازه ها و سوپر مارکت ها
-گاز کولر R22 در خودروها
-فرآیندهای صنعتی فریونی

روغن سازگار با R22

-روغن معدنی مانند روغن سفید (White Oil)
-روغن آلکیل بنزن (Alkylbenzene)
-روغن پلی اُل استر (POE)

گاز R22

گاز R22 به دلیل ویژگی‌هایش در جایگاه پرکاربردترین گاز، از انواع گاز مبرد قرار گرفته است و از آن در سیستم‌های برودتی تجاری و صنعتی استفاده می‌شود. قيمت گاز r22 رفرون این گاز سمی و اشتعال‌پذیر نیست و برای خنک کاری تا دمای ۷۰- درجه سلسیوس نیز قابل استفاده است.

روغن‌های سازگار

روغن پلی اُل استر (POE: Polyester Oil)
روغن معدنی (MO: Mineral Oil)
روغن آلکیل بنزن (AB: Alkyl benzene)

اصلی ترین کاربرد های گاز مبرد r22

تهویه مطبوع واحد‌های صنعتی و تجاری
فرآیندهای سرمایش صنعتی
سیکل تبریدِ دما پایین و دما متوسط

خرید گاز مبرد R22

گاز مبرد از سوی برندهای مختلفی تولید و عرضه می‌شود. آر۲۲ به دلیل کاربردهای متنوعی که دارد در حجم‌های مختلفی نیز ارائه می‌شود. پرکاربردترین اندازه ی عرضه شده برای این گاز فریونی در صنعت سرمایش ایران بصورت کپسول ۱۳ و ۶ کیلوگرمی است. کپسول یک کیلوگرمی آن به دلیل سبکی و امکان جابجایی برای مصارف خانگی مناسب است.

مشخصات فنی گاز R22

از سال 2010 و بنا به پروتکل مونترال و به دلیل ایجاد گرمایش بیش از حد کره زمین و تخریب لایه اوزون تولید و فروش گاز R22 در بیشتر کشورهای توسعه یافته ممنوع گشت ولی به دلیل تقاضای بالای این گاز و مورد استفاده قرار گرفتن آن در بیشتر قيمت گاز r22 رفرون سیستم های تهویه مطبوع و تبرید همچنان در بسیاری از کشورها تولید و به بازار ارئه می شود.

برخی از برندهای گاز R22 موجود در بازار ایران

 • گاز R22 هانیول
 • گاز R22 ایسکون
 • گاز R22 کولیب
 • گاز R22 گالکو
 • گاز R22 دی وای
 • گاز مبرد R22 فروژن
 • گاز مبرد R22 رفرون
 • گاز مبرد R22 بتاکول
 • گاز مبرد R22 آلفا
 • گاز فریون R22 هارپ
 • گاز فریون R22 سیزن
 • گاز سرد کننده R22 فلورون

یکی از معروف ترین شرکت ها در زمینه ی تولید گاز مبرد، کمپانی رفرون است که محصولات با کیفیتی را به بازار عرضه می کند. از پر مصرف ترین گاز های مبرد در سیستم های تبرید و تهویه ی مطبوع، گاز مبرد فریون استاندارد R22 رفرون است که طرفداران زیادی دارد. قيمت گاز r22 رفرون به طور کلی گاز های R22 در انواع اسپیلیت ها، چیلرهای تراکمی هوایی و چیلرهای تراکمی آبی استفاده می شود

قيمت گاز r22 يک کيلويي

اخیرا به دلیل گرمای زمین و تخریب لایه ازن با استقبال کمی مواجه شده است. این مبرد یک گاز بی رنگ است که نقطه جوش آن 48.5- درجه سانتی گراد است. قيمت گاز r22 رفرون این گاز حتی در حالت گازی دارای چگالی بالایی بوده و دمای بحرانی آن نسبتا بالا می باشد. این گاز فریونی غیر سمی است و خاصیت ضد خورندگی بالایی دارد. گاز R22 رفرون قابل اشتعال نیست و بدون بو می باشد.

ویژگی های گاز مبرد فریون استاندارد R22 رفرون

همانطور که پیش تر نیز ذکر شد این گاز دارای خاصیت های ضد خورندگی (که باعث دوام و کارایی بالای سیستم خنک کننده می شود) و غیر آتش زا می باشد.
گاز فریون مذکور غیر سمی بوده و دوستدار محیط زیست می باشد و از نقطه جوش مناسب بهره می برد.

کمپرسور اسکرو کامپکت بیتزر

از جمله کمپرسورهایی که با قيمت گاز r22 رفرون سازگار می باشند می توان به کمپرسور اسکرو کامپکت بیتزر، کمپرسور بیتزر، کمپرسور فراسکولد، کمپرسور دورین، کمپرسور اسکرال دانفوس، کمپرسور منیروپ دانفوس، کمپرسور اسکرال کوپلند، کمپرسور روتاری پاناسونیک، کمپرسور دایکین و کمپرسور بریستول اشاره کرد.

تفاوت گاز r22 با گاز r410 در چیست؟

شاید برایتان سوال به وجود بیاید که تفاوت گاز r22 و r410 چیست؟ جالب است بدانید که در گذشته در تولید همه کولر ها و خنک کننده ها از قيمت گاز r22 رفرون استفاده می شد که در مقایسه با گاز r410 تراکم پذیری بیشتری داشت؛ در نتیجه سرمایش بهتری تولید می‌کرد؛ اما مشکل اصلی که باعث شد این گاز جزء گازهای نامناسب قرار بگیرد، آسیب رساندن به محیط زیست است.

قيمت گاز r22 هندي

این گاز با شکستن مولکول های اوزون در لایه خارجی باعث شد که لایه اوزون نازک و نازک تر شود؛ قيمت گاز r22 رفرون به همین دلیل در کشورهای زیادی تولید آن متوقف شد. اما گاز r410 که در کولرهای گازی استفاده می شود دارای هیدروژن کمتر است. در یخچال و کولرهای ماشین از گازی به نام r134 استفاده می‌کنند.

دمای گاز r22

قيمت گاز r22 رفرون در منفی ۴۲ درجه سانتیگراد تبخیر می شود و دمای تبخیر آن بسیار پایین است. دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد را در دستگاه های برودتی و تهویه فراهم می کند. این گاز جزء بهترین و گرانترین گازها است که برندهای ایسکون در ساخت آن از معروفیت خاصی برخوردار است.

تفاوت گاز 22 با 410 در چیست؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در گذشته تقریبا در ساخت و تولید تمامی کولرها و خنک کننده های گازی از مبرد R22 استفاده می شده است در حقیقت این گاز با فرمول CHCLF2 در مقایسه با R 410 دارای تراکم پذیری بیشتری است پس کیفیت سرمایشی بهتری را تولید و ارائه می کند . قيمت گاز r22 رفرون اما مشکل اصلی این گاز مبرد پر کاربرد آسیب رساندن به محیط زیست می باشد.

قيمت گاز r22 ma

فراموش نکنید که قيمت گاز r22 رفرون با شکستن مولکول های اوزون در لایه خارجی جو زمین باعث نازک و نازکتر شدن هرچه بیشتر لایه ازن می شوند. به همین دلیل است که تولید آن در کشور های زیادی متوقف شد . ولی خبر خوشحال کننده این است که گاز R410 با حذف این مشکل جایگزین گاز CHCLF2 شده است، توجه کنید که در کولر های گازی از فریون 22 یا CHCLF2 استفاده می شود که به علت دارا بودن هیدروژن ،اثر تخریبی آن در لایه اوزون به مراتب بسیار کمتر از فریون های 11 و 12 است .

قيمت گاز r22 dy

در یخچال ها هم از گاز جدیدی به نام گاز 134A و مبرد هیردوکربن R600 حاصل آن استفاده می شود. شما عزیزان می توانید همین حالا همه این گاز های ذکر شده را از سایت پرشیا گاز آسیا تهیه کنید. قيمت گاز r22 رفرون در کولر اسپیلت های مدرنی که اینورتری هستند از گاز مبرد R419 که ترکیبی از چند گاز است استفاده می شود .

قيمت گاز r22 dy

قيمت گاز r22 dy

اطلاعات تکمیلی در مورد گاز R22

همان طور که تا اینجای متن متوجه شدید این گاز مبرد یکی از پر مصرف ترین گازهای فریون قيمت گاز r22 رفرون است که به خاطر اثرا زیست محیطی بسیار بدی که داشت، کشور های پیشرفته به فکر جایگزین کردن این گاز با گاز R600a و گاز R404a به جای گاز CHCLF2 افتادند.

قيمت گاز r22 وسترون

توجه کنید که قيمت گاز r22 رفرون یا CHCLF2 در حقیقت در کپسول های 13/6 کیلوگرم که به همیشه رنگ سبز مغز پسته ای هستند به فروش می رسد، گاز 22 در صنایع برودتی خنک کننده و تهویه مطبوع کاربرد های بسیار فراوانی دارد . این گاز با وجود ایجاد خطراتی طولانی مدت برای زمین، بیشترین گاز مصرفی در سیستم های برودتی خنک کننده از قبیل اسپیلت ها و چیلرهای تراکمی است .

قيمت گاز r22 يک کيلويي

این گاز فریون در حقیقت در تهویه مطبوع واحد‌های صنعتی و تجاری فریونی به کار گرفته می شود. در واقع این گاز، فریون اصلی فرآیندهای صنعتی فریونی به شمار می رود و گاز فریون اصلی مورد استفاده‌ سیکل تبرید دما پایین و دما متوسط است. همچنین فراموش نکنید که گاز کولر قيمت گاز r22 رفرون در خودروها نیز کاربرد دارد.

هر آنچه که باید در مورد گاز R22 بدانید

این نوع گاز R22، در حقیقت شناخته شده ترین گاز فریون (HCFC هیدروکلرو فلورو کربن)‌ در سراسر جهان است. این گاز فریون مشهور بعد از قيمت گاز r22 رفرون ممنوعیت استفاده CFC ها کاربرد های بسیار زیادی در زمینه های مختلف تهویه مطبوع و تبرید پیدا کرد.

گاز فریون چیست؟

گاز فریون یا قيمت گاز r22 رفرون با فرمول شیمیائی CHCLF2 و با نام آیوپاک کلرو دی فلورو متان شناخته شده است. منو کلرو دی فلورو متان ، یکی از پرکاربردترین گازهای فریون است. البته اخیرا تولید این گاز به علت اثرات مخرب بر لایه اوزون و افزایش گرمای زمین کاهش یافته است.

انواع گاز مبرد

قيمت گاز r22 رفرون ، به سه دسته زیر طبقه بندی می شود.

 • ۱۲-R دی کلرودی فلورو متان (CCl2F2)
 • ۲۲-R منوکلرودی فلورو متان (CHCLF2) (گاز کولر گازی و فریون)
 • ۱۳۴-R (گاز کولر خودرو ، گاز ماشین ، گاز مبرد، گاز خنک کننده)
 • گاز r22 نسبت به گاز آر 12 کم خطر است. گاز آر 134 در مقایسه با گاز آر 22 خطر کمتری دارد. با گذشت زمان گازهای
 • کم خطر تری تولید شدند.
 • کاربردها و موارد استفاده از آن

مهم ترین کاربردهای گاز r22 آلفا

در سیستم های خنک کننده مثل کولرهای گازی اسلیت و ‏سرمایشی استفاده می شود.
در چیلرهای ‏مراکز تجاری و ساختمان های بزرگ استفاده می شود.
در یخچال های ویترینی مغازه ها و سوپر مارکت ها ‏به کار برده می شوند
گاز r22 برای ماشین
واحدهای تهویه مطبوع و سیستم های HVAC
در ساخت واحدهای برودتی
در صنایع، جهت مایع سازی گازهایی مانند کلر استفاده می شود.
قيمت گاز r22 رفرون جهت تهیه آب خنک در فرآیندهای مختلف، خودرو سازی، چیلر، سیستم تهویه مطبوع و سایر موارد به کار گرفته می
شود.
تونل انجماد
مینی چیلر
فریزر خانگی و ویترین
سیستم VRF

گاز مبرد امروزی

گاز R410A، کاربرد فراوانی در زمینه تهویه مطبوع دارد. و یکی از مهم ترین و بهترین جایگزین های گاز آر 22 است. این گاز کاملا مشابه قيمت گاز r22 رفرون بوده و یکی از جدیدترین گازهای موجود در بازار است.

جایگزین گاز فریون 22

قيمت گاز r22 رفرون گازهای زیر را می توان جایگزین گاز فریون نمود.

گاز R407C- R407B – R407A

قيمت گاز r22 رفرون سازگاری بهتر و عملکرد بهتری را در دمای پایین از خود نشان می دهند.

R422B-C-D

قيمت گاز r22 رفرون این دسته از گازهای دارای مزیت هایی همچون عملکرد بهتر برای دمای متوسط و افت فشار احتمالی می باشند.

R422C

قيمت گاز r22 رفرون این دسته از گازهای دارای مزیت هایی همچون فشار بالا، نیاز به روغن کاری با POE، نیاز به تعویض ارفیس می باشند.

 • کمپرسورهای سازگار با گاز 22
 • کمپرسور اسکرو کامپکت بیتزر
 • کمپرسور بیتزر
 • کمپرسور فراسکلد
 • کمپرسور دورین
 • کمپرسور اسکرال دانفوس
 • کمپرسور منیوروپ دانفوس
 • کمپرسور اسکرال کوپلند
 • کمپرسور روتاری پاناسونیک
 • کمپرسور دایکین
 • کمپرسور بریستول

مزیت های گاز آر 22 چیست ؟

قيمت گاز r22 رفرون این گاز دارای مزیت های همچون خواص عالی و قیمت مناسب است.

گاز مبرد کولیب

برند کولیب در بازار فروش گازهای مبرد جزء برندهای معتبر قرار دارد. این برند متعلق به شرکت چینی استارگت کولیب (starget coolib) است. تاریخ تأسیس کمپانی استارگت به سال 1990 می‌رسد. این کمپانی از همان آغاز تأسیس با هدف ورود به تولید گازهای مبرد یا همان قيمت گاز r22 رفرون گازهای سردخانه‌ای به وجود آمد و خیلی زود توانست در بازارهای جهانی جایگاه ویژه‌ای برای خودش دست و پا کند.

قيمت گاز r22 هانيول

دو کارخانۀ اصلی این شرکت بزرگ در دو شهر پکن و نینگبو واقع شده‌اند. مهم ترین محصولاتی که کمپانی استارگت کولیب تولید می‌کند، شامل گازهای مبرد مثل R22، RA34A، R410A و … می‌شود. آنچه در تولید گازهای مبرد اهمیت دارد، درصد خلوص بالای آن‌ها است. برند کولیب از این نظر جزء برندهای برتر قرار می‌گیرد. ضمن اینکه گازهای سردخانه‌ای تولید کارخانه استارگت قيمت گاز r22 رفرون جزء ارزان‌ترین گازهای موجود در بازار نیز هست.

گاز مبرد رفرون

در بین برندهای آسیایی‌ای که در زمینۀ تولید گازهای فریونی و سیال‌های مبرد فعالیت دارد، رفرون نامی شناخته شده است. کمپانی رفرون (Refron) در کشور هند قرار داشته و در سالیان گذشته توانسته تا بخشی از بازار فروش محصولات تبریدی و برودتی را به خودش اختصاص دهد. قيمت گاز r22 رفرون مهم‌ترین محصول تولیدی رفرون گاز فریون22 است که با نام کامل R22 شناخته می‌شود.

گاز مبرد رفرون

گاز مبرد رفرون

خريد گاز يخچال

این سیال جزء نخستین سیال‌های مبردی است که در ساخت انواع سیکل‌های تبریدی مورد استفاده قرار گرفت. اما بعدها به خاطر مشکلات زیست محیطی‌ای که به جای گذاشت، خیلی زود از دور خارج شد و تولید و عرضۀ آن با محدودیت‌هایی روبرو گشت. با این وجود همچنان از گاز R22 در برخی از کشورهای جهان سومی به وفور استفاده می‌شود. به خصوص که این گاز فریونی به واسطۀ دمای جوش پایینی که دارد، عملکرد خوبی نیز از خودش نشان می‌دهد.

گاز‌ مبرد ایسکون

برند ایسکون نیز در بین برندهای تولید کنندۀ گازهای مبرد جزء برندهای شناخته شده رتبه بندی می‌شود. این برند متعلق به کمپانی ایسکون (ISCEON) است قيمت گاز r22 رفرون که یک برند چینی است و دفتر مرکزی آن در شهر شانگهای قرار دارد.

قيمت کمپرسور کولر گازي 30000

آنچه در تولید گازهای مبرد دارای اهمیت است، رعایت استانداردهای موجود و سازگاری آن‌ها با دستگاه‌های صنعتی است. سیال‌های مبرد تولید شده در آیسکون تحت استانداردهای اروپا تولید می‌شوند و با توجه به این که قیمت پایین‌ترین نسبت به خیلی از برندهای معتبر دارند، قيمت گاز r22 رفرون در ایران نیز به وفور مورد استفاده قرار می‌‌گیرند.

سیال‌های مبرد مکزیکم

برند مکزیکم متعلق به شرکت صنایع شیمیایی مکزیک است که در بازار فروش محصولات شیمیایی با برند مکزیکم (Mexichem) شناخته می‌شود. تاریخ تأسیس این کمپانی به سال 1998 برمی‌گردد. در سالیان گذشته البته شرکت صنایع شیمیایی مکزیک به قدری رشد داشته که امروزه سومین کمپانی بزرگ امریکای لاتین، قيمت گاز r22 رفرون بعد از دو کمپانی براسکم و الپیک، به شمار می‌آید.

قيمت کمپرسور کولر گازي 18000

از جمله سیال مبرد R407H است که این کمپانی از آن به عنوان جایگزین سیال مبرد R410A نام می‌برد. طبق ادعای مهندسین مکزیکم R407H به خاطر مقدار GWP پایینتری که دارد، دارای سازگاری قيمت گاز r22 رفرون بیشتری با محیط زیست است و عملکرد بهتری نیز نسبت به سیال مبرد R410A از خود نشان می‌دهد.

سیال‌های مبرد هارپ

کمپانی هارپ با نام کامل «Harp International » یک شرکت چند ملیتی بزرگ است که در سال‌های گذشته نام خوبی برای خود در بازار فروش گازهای مبرد دست و پا کرده است. این کمپانی در سال 1991 و با هدف ورود به بازار تولید و عرضۀ محصولات تبریدی تأسیس شد. دفتر مرکزی این کمپانی در کشور ولز و شهر پونتیپرید قرار دارد. اما با توجه به اینکه ولز یکی از کشورهای زیرمجموعۀ بریتانیا است، محصولات تولیدی این کمپانی دارای استانداردهای کشور انگلستان بوده و در اروپا و امریکا فروش بالایی را ثبت کرده است.

تمامی مبردها باید دارای ویژگی های زیر باشند

 1. سمی نباشند
 2. قابل اشتعال نباشد
 3. اکسید کننده نباشند
 4. نشت آن ها به سهولت قابل تشخیص باشد
 5. قادر به عمل کردن در فشار کم (نقطه جوش پایین) باشند
 6. خورنده نباشند

انواع گازهای فریون زیر در بازار به فروش می رسد

 • گاز فریون R22
 • گاز فریون R141
 • گاز فریون R410A
 • گاز فریون R407C
 • گاز فریون R134A
 • گاز فریون R404A

متداول ترین مبرد فریونی مورد استفاده در چیلرهای تراکمی R22 می باشد که امروزه به علت تخریب لایه اوزون گاز های جدید که فاقد اتم کلر می باشند جایگزین آن شده اند. قيمت گاز r22 رفرون گاز فریون با هر سه گروه از روغن ها یعنی روغن معدنی ،روغن آلکلیل بنزن و روغن پلی ال استر سازگاری دارد.

انواع گازهای فریون زیر در بازار به فروش می رسد

گاز R12 از شناخته شده ترین گازها در سیستم تبرید است البته این گاز در گذشته کاربرد زیادی داشته و در خنثی سازی در پزشکی نیز از این گاز استفاده می‌شد که بعد از اعلام منی توسط سازمان غذا و دارو و داروی آمریکا استفاده از آن به صورت چشمگیری کاهش یافت. قيمت گاز r22 رفرون هم اکنون از گاز R134 به عنوان جایگزین گاز R12 استفاده می شود

فریون ۱۱ (R11)

گاز R11 که با رنگ نارنجی شناخته می شود بیشتر به عنوان محلولیا گاز ثانویه در سیستم استفاده می شود یعنی در مواقعی که چیزی نیاز به تعمیر یا نظافت و یا عیب یابی دارد از این گاز یا گاز R141 استفاده می شود. از برندهای تولیدکننده این گاز می‌توان به نام های قيمت گاز r22 رفرون زیر اشاره کرد به خاطر داشته باشید که تولید کنندگان گاز R11 در دنیا شرکت های چینی هستند.

فریون ۱۳۴ (R134a)

در دهه ۹۰ میلادی این گاز به عنوان مبرد جایگزین برای گاز R12 معرفی شد البته با توجه به تاثیرات مخرب به این گاز هم اکنون جایگزین های دیگری برای خود گاز R134 در حال تولید می باشد. بیشترین کاربرد گاز R134 در سیستم های خنک کننده خودروها سردخانه های خانگی یخچال ها سیستم های خنک کننده سرور ها و کامپیوتر ها می باشد این گاز از نوع گازهای بی بو و غیر سمی بوده که در کپسول های سبز رنگ بسته بندی می شود وزن هر کدام ازکپسول های بزرگ آن ۱۳٫۶ کیلوگرم قيمت گاز r22 رفرون است.

2 دیدگاه در “قيمت گاز r22 رفرون

 1. ناشناس گفت:

  سلام جایگزین گاز R22 که سرمایشش بیشتر باشه؟

 2. آراد برودت گفت:

  سلام با در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *