پمپ وکیوم, وبلاگ

قيمت پمپ وکيوم کوچک

قيمت پمپ وکيوم کوچک

قيمت پمپ وکيوم کوچک

قيمت پمپ وکيوم کوچک پمپ وکیوم یا همان خلا ابزاریست که با تخلیه مولکول‌های هوا (یا گاز دیگر) از یک محفظهٔ مشخص آب‌بندی شده، یک فشار منفی یا خلأ نسبی ایجاد می‌کند.

قيمت پمپ وکيوم کوچک

این پمپ خلا به دلیل اندازه کوچک و قدرت بالایی که دارد در دستگاه های بسیاری از جمله دستگاه های ماساژ صورت، دستگاه های تخلیه هوا و… استفاده میشود. ولتاژ کاری این پمپ 12 ولت است و فشار منفی 60kpaاست و جریان عبوری هوای آن 2 لیتر بر دقیقه است.

 قيمت پمپ وکيوم کوچک

قيمت پمپ وکيوم کوچک

به کار گیری پمپ وکیوم کوچک هوا 12 ولت

 1. دستگاه های ماساژ صورت
 2. ساخت دستگاه های وکیوم
 3. دستگاه های وکیوم مواد غذایی
 4. دستگاه ها شیر دوش

سيستم‌هاي وکيوم

امروزه سيستم‌هاي وکيوم يا خلاء در صنايع مختلف کاربرد زيادي پيدا کرده‌اند. صنايعی از قبیل مواد غذايي، ضدعفوني محصولات کشاورزي، توليد مواد شيميايي، تعمير سيستم‌هاي سرد کننده، تعويض روغن اتوموبيل، بازرسي جوش، ساخت بدنه يخچال، توليد ديسک‌هاي فشرده کامپيوتري، ساخت کامپوزيت‌ها و بسیاری از موارد دیگر. همچنین تحقيقات بسياري از فرآيندهاي فيزيکي و شيميايي پيشرفته در محيط خلاء صورت مي‌گيرد.

مشخصات فنی پمپ وکیوم کوچک هوا 12 ولت

 • نوع پمپ:پمپ وکیوم هوا (خلاء)
 • ساختار پمپ:پمپ دیافراگم
 • قدرت:الکتریکی
 • فشار:فشار متوسط
 • ولتاژ کاری :12V
 • موتور:موتور DC
 • گواهی:RoHS
 • فشار خلاء:<-55KPa، -24KPa، -30KPa
 • جریان هوا:2L / min
 • صدا هنگام کار پمپ:40dB

پمپ خلا چگونه کار می‌کند؟

اساس کار پمپ خلا را میتوانیم در مکش توضیح بدهیم. پمپ وکیوم میتواند مکش انواع حالات ماده از جمله گاز و مایع را به خوبی انجام بدهد.درعملیات مکش توسط پمپ خلا، فشار محیط وکیوم از فشار محیط بیرون کمتر میشود. که به آن فشار منفی میگوییم.در صورت ایجاد وکیوم کامل در پایان در محیط خلا به وجود می آید.

پمپ وکیوم یا پمپ خلا چیست؟

پمپ وکیوم یا خلاء به ابزاری میگویند که هوا را با فشاری کمتر از فشار اتمسفر دریافت میکند.و هوا ی دریافتی را فشرده میکند و در پایان با فشار اتمسفر آزاد می‌کنند قيمت پمپ وکيوم کوچک .از جایی که هوا در فشار پایین حجم بالایی دارد.پمپ‌ وکیوم ناچار است تا مخزن بزرگی داشته باشد و همین مسئله باعث میشود که تا حدودی حجیم باشند.

انواع مدل های پمپ خلا

پمپ وکیوم (خلا)انواع بسیار زیادی دارد. قيمت پمپ وکيوم کوچک و هنوز هم مدل‌های بسیار پیشرفته‌تری از آن‌ها تولید می‌شود.شش مدل از مهم ترین های آن ها را باهم بررسی می کنیم.

پمپ دورانی تیغه‌ای

این پمپ از نوع جابجایی مثبت است.و شامل تعدادی تیغه یا پره نصب شده بر روی یک روتور (چرخان) است.که در داخل یک محفظه قرار دارند.حرکت تیغه‌ها در داخل محفظه باعث فشرده‌سازی هوا میشود قيمت پمپ وکيوم کوچک . و در پایان منجر به خلاء می‌شود.این پمپ‌ها عموما به عنوان پمپ وکیوم فشار بالا، سوپرشارژ و دستگاه‌های انتقال مواد به استفاده میشود.

پمپ وکیوم خشک

پمپ خلا خشک دارای خلا پایین است. و بیشتر در محیط‌های خورنده که دیگر انواع پمپ‌های وکیوم، توانایی کار ندارند، به کار میرود.و از میزان خلا نهایی که در مدل خشک پمپ وکیوم تولید می‌شود؛ چیزی حدود یک تا ده میلی‌متر جیوه است.پمپ خلا بدون روغن دارای مدل‌های گوناگون است قيمت پمپ وکيوم کوچک .برای مثال مدل اجکتیو در محیط‌های با فشار هوای زیاد استفاده میشود.

پمپ وکیوم رینگ روغن

فعالیت این نوع پمپ وکیوم به چرخشی است.و دارای دو تیغه است. که به وسیله روتور، 180 درجه چرخانده می‌شود.در این نوع دستگاه، هوا از یک طرف وارد میشود قيمت پمپ وکيوم کوچک .و بعد اینکه از طریق پمپ خلا روغنی، فشار پایین تولید شد؛ از طرف دیگر خارج می‌شود

پمپ وکیوم آب در گردش

یکی از محبوب‌ترین و پر استفاده ترین مدل‌های پمپ وکیوم که برای جابه‌جایی انواع گازها و مایعات به کار میرودپمپ خلا آب در گردش است.این نوع پمپ وکیوم دارای مدل های مختلفی است قيمت پمپ وکيوم کوچک . مثل مدل تک پروانه، مدل دو پروانه (که در آن دو پروانه نقش دو پمپ را بازی میکنند) و همینطور پمپ وکیوم آبی با بیش از دو پروانه است.

پمپ وکیوم پیستونی

پمپ خلا پیستونی شامل یک میل لنگ و شاتون است.که با جنبش خود صفحه دیافراگم را در فضای سیلندری به کار میاندازد.
این عملیات موجب می‌شود تا هوا از یک طرف به درون محفظه وارد شود. قيمت پمپ وکيوم کوچک و از طرف دیگری با فشار بیشتر خارج شود.بیشترین استفاده ی این پمپ‌ها وکیوم در آزمایشگاه‌ها و همچنین کارخانه‌های تولید مواد شیمیایی است.

پمپ وکیوم جنبشی چیست؟

این پمپ‌ها ی خلا را به عنوان پمپ انتقالی نیز میشناسند.که در آن هوا محیط را از ورودی به سمت خروجی خود هدایت می‌کنند.این عملیات یک ناحیه کم‌فشار را به وجود خواهد آورد. قيمت پمپ وکيوم کوچک که در موقع تبدیل شدن به خلاء در داخل محفظه مبحوس خواهد شد.خطوط انتقال مواد کاربرد های فراوانی برای این پمپ وکیوم ها دارند.

کاربرد صنعتی پمپ خلا چیست؟

پمپ های خلاء استفاده های صنعتی و علمی بسیار زیادی دارند.این پمپ های وکیوم را جهت فعالیت هایی مثل

 1. قالب‌سازی کامپوزیت،
 2. تولید لامپ‌های الکتریکی
 3. پردازش نیمه‌رسانا
 4. میکروسکوپ الکترونی
 5. نورسنجی
 6. غنی‌سازی اورانیوم
 7. تجهیزات لبنی مانند دستگاه شیردوشی
 8. سیستم‌های فاضلاب
 9. فشرده‌ساز زباله
 10. پرس چاپ
 11. برش شیشه و سنگ
 12. ساخت کابینت و غیره به کار می‌گیرند.

کاربرد پمپ خلا چیست؟

با توجه به انواع و اقسام مدل‌های مختلف پمپ خلا، خرید پمپ وکیوم میبایست آگاهانه و متناسب با کاربرد مورد نظر مشتری باشد. قيمت پمپ وکيوم کوچک برای نمونه پمپ وکیوم کولر گازی را جهت خارج کردن رطوبت هوا و پس از آن خارج کردن هوا یا گازهای غیرقابل تقطیر از سیستم به کار گرفته میشود.قیمت پمپ وکیوم کولر گازی با در نظر گرفتن قدرت مکش و توان آن تفاوت دارد.

کاربرد موثر پمپ خلا در صنعت چیست؟

بازار پمپ وکیوم با در نظر گرفتن نیاز مشتریان، به صورت مداوم و عوض میشود. قيمت پمپ وکيوم کوچک نیروی محرک اصلی رشد بازار از توسعه سریع صنعت نیمه هادی و گسترش عرصه های استفاده از پمپ خشک و مولکولی منجر شده است.با پیشرفت سریع صنایع مختلف، کاربرد پمپ خلا، بسیار بالارفته است.

برای مثال در

 • ماشین آلات پلاستیک
 • صنایع شیمیایی سموم دفع آفات
 • صنایع شیمیایی رنگ
 • تجهیزات شیمیایی دارویی با دمای پایین
 • ماشین آلات مواد غذایی، صنایع الکترونیکی و در بسیاری از زمینه‌های دیگر
 • تجهیزات خلا نقش تاثیرگذاری در تولید محصول بازی می‌کنند.

پمپ وکیوم آزمایشگاهی در چه جاهایی کاربرد دارد؟

از پمپ وکیوم در آزمایشگاه ها جهت امور تحقیقاتی و انجام آزمایش‌ها استفاده میکنند.که به اکسیژن و گازهای دیگر نیاز نباشد.قیمت پمپ وکیوم آزمایشگاهی با توجه به اهمیت آن، نسبت به انواع ساده‌تر، کمی افزایش پیدا میکند.تنوع و موجودی بالای این محصول در بازار الان باعث شده که خرید پمپ وکیوم آزمایشگاهی کار سختی برای مشتریان عزیز نباشد.

مزایای استفاده از پمپ وکیوم چیست؟

با اطمینان کامل میتوانیم بگوییم که از پمپ های وکیوم برای ساده تر شدن بسیاری از فعالیت‌ها قيمت پمپ وکيوم کوچک در قسمت های گوناگون صنعتی و پزشکی را تسهیل می‌کنند.

برخی از مزیت های این دستگاه‌ها

 1. عملکرد کاملا مطمئن و تعمیر و نگهداری آسان
 2. پردازش ساده و طراحی جمع و جور
 3. نتایج استیبل، قابل اعتماد و یکنواخت در آزمایشگاه‌ها و کارخانه‌های تولید مواد دارویی
 4. مکش ایمن و انتقال زایعات به راحت‌ترین شکل ممکن
 5. جلوگیری شدن از نشت و انتقال ایمن مواد به نقطه‌ای دیگر
 6. نگهداری از محیط زیست و همچنین محیط کاری در نفوذ برابر مواد سمی
 7. صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های عملیاتی کارخانه‌های صنعتی

نحوه ی عملکرد :

پمپ های وکیوم از قسمت های اصلی روتور، استاتور و الکترو موتور تشکیل شده است، با استارت الکتروموتور روتور در محفظه استاتور شروع به حرکت می کند و قيمت پمپ وکيوم کوچک در این میان پره ها یا همان تیغه ها هوای درون استاتاتور را فشرده سازی میکند و از دریچه دیگر خارج می کند، این فشرده سازی و جایگزین شدن هوا در فضایی که هوای آن خارج شده است ایجاد وکیوم یا خلاء می کند.

پمپ وکیوم یا پمپ خلاء چیست؟

پمپ وکیوم یا پمپ خلاء دستگاهی است که هوا یا گاز را از مخزن استخراج می کند تا خلاء جزئی یا کامل در سیستم مورد نظر ایجاد کند. هوا با کاهش تدریجی فشار در فضای محدود مکیده می شود. قيمت پمپ وکيوم کوچک سپس مولکول های گازی تنفس شده به هوای محیط یا مخزن دیگری رها می شوند. در بخش های مختلف صنعتی مانند آزمایشگاه ها، صنایع پزشکی، بسته بندی مواد غذایی و صنایع شیمیایی کاربرد دارند.

پمپ وکیوم یا پمپ خلاء چیست؟ 

پمپ وکیوم یا پمپ خلاء چیست؟

عملکرد آن چگونه است؟

پمپ وکیوم با نام پمپ خلاء نیز شناخته می شود. قيمت پمپ وکيوم کوچک این دستگاه از طریق عمل مکش باعث ایجاد خلاء و فشار منفی می شود. در انواع خشک، روغنی و آب در گردش با عملکرد و میزان مکش های مختف موجود می باشد.

مشخصات فنی خرید و قیمت انواع پمپ خلاء

امروزه در بیشتر کارخانه ها و صنایع ممکن است به یک محیط خلاء احتیاج داشته باشید در واقع به یک سیستمی نیاز دارید که خالی از مولکول های هوا باشد که این کار توسط پمپ وکیوم انجام می شود. قيمت پمپ وکيوم کوچک به فشار های پایین تر از فشار اتمسفر هوا، خلاء گفته می شود.

در هنگام خرید پمپ وکیوم به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای خرید پمپ وکیوم باید فاکتورهایی را مد نظر داشت قيمت پمپ وکيوم کوچک تا بتوان سال ها از آن بدون مشکل استفاده کرد، در ادامه به برخی از این نکات اشاره نمودیم:

میزان خلا مورد نیاز سیستم

 • میزان سرعت تخلیه گازهای مورد نظر
 • توجه به میزان قدرت مکش پمپ
 • در یک شیفت کاری به چه حجمی از خلاء نیاز داریم
 • نوع گازی که قرار است توسط پمپ خلاء یا وکیوم شود
 • ترسیم طراحی ظرفیت موجود
 • رعایت تمامی قوانین استاندارد در ساختار دستگاه
 • اقتصادی و مقرون به صرفه بودن قیمت

مزایای پمپ وکیوم آب در گردش :

 1. تقریبا کارکردی بدون لرزش و صدا دارند.
 2. پایین بودن هزینه تعمیرات و نگهداری
 3. در محیط هایی با فضای کم قابل استفاده هستند.
 4. طراحی ساده ای دارند و نیازی به قطعات یدکی مختلف ندارند.
 5. طول عمر بالایی دارند و مقرون به صرفه هستند.
 6. در صنایع بسیاری قابل استفاده هستند.
 7. راندمان بالایی دارند و نسبت به سایر مدل ها توان مصرفی کمتری دارند.
 8. با محیط زیست سازگاری دارند.
 9. نیازی به روغن کاری ندارند.

مزایای پمپ وکیوم روغنی :

 1. به دلیل طراحی منحصر به فرد طول عمر بالایی دارند.
 2. قیمت مناسبی دارند.
 3. مجهز به گیج روغن می باشند.
 4. توانایی کار در شرایط سخت کاری را دارند.
 5. برای جلوگیری از میعان گاز، مجهز به شیر گاز بالا دست هستند.
 6. راندمان بالایی دارند.
 7. نصب و راه اندازی آسانی دارند.

مزایای پمپ وکیوم خشک :

 1. مجهز به سیستم خنک کننده
 2. سازگار با محیط زیست و ایجاد کمترین آلایندگی
 3. راندمان و بازدهی بالا
 4. عملکرد مداوم و پیوسته
 5. پایین بودن هزینه تعمیرات
 6. طول عمر بالا

پمپ وکیوم رینگ روغن

پمپ های وکیوم رینگ روغن در صنایع مختلفی از جمله طلا سازی ها، صنایع پزشکی، سیستم های تخلیه غبار، صنایع فلزی، وکیوم پمپ پشتیبان برای پمپ های خلاء بالا و برای ایجاد خلاء قيمت پمپ وکيوم کوچک در محدوده فشار بالا و متوسط مورد استفاده قرار می گیرند.این پمپ ها در دو مدل پمپ وکیوم روغنی روتاری وین و پمپ وکیوم روغنی اسکرو در بازار وجود دارند.

کاربرد پمپ وکیوم :

در گذشته خلاء مفهوم چندانی نداشت ولی امروزه خلاء جزء جدا ناپذیری در زندگی انسان بحساب می رود. پمپ وکیوم در بسیاری از موارد گوناگون کاربرد دارد قيمت پمپ وکيوم کوچک به طوری که می توان در هر جایی نمونه هایی از این پمپ را پیدا کرد.از موارد کوچک و خانگی گرفته تا صنایع بزرگ و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع پمپ وکیوم

پمپ های وکیوم به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

 • پمپ وکیوم خشک (پمپ خلاء صنعتی بدون روغن)
 • پمپ وکیوم رینگ روغن (پمپ خلاء صنعتی روغن در گردش)
 • پمپ وکیوم رینگ آب (پمپ خلاء صنعتی آب در گردش)

به صورت کلی این مدل وکیوم پمپ شامل:

 • تیغه گردان
 • اگزوز
 • لوله و دریپچه اگزوز
 • فیلتر روغن
 • دریچه تزریق روغن
 • درجه نشان دهنده میزان روغن
 • لوله سوپاپ
 • محفظه جمع آوری اضافات
 • بخش وروردی و خروجی هوا
 • محفظه گاز بالاست
 • دریچه گاز بالاست و غیره

مزایای پمپ وکیوم رینگ آب

 1. کاهش توان مصرفی نسبت به سایر مدل ها
 2. افزایش میزان خلاء نسبت به قبل
 3. افزایش راندمان پمپ خلاء آبی
 4. کارکرد بدون لرزش
 5. عدم وجود خطا به دلیل یک تکه بودن ساختار
 6. عدم نیاز به روغن کاری داخلی
 7. جذب انواع گاز ها و مایعات
 8. طول عمر بالا و مقرون به صرفه
 9. هزینه تعمیر و نگهداری پایین

انواع پمپ وکیوم از نظر میزان خلاء تولیدی

پمپ وکیوم رینگ مایع (لیکوئید رینگ)
استفاده از آن به عنوان بخار متوسط تا زیاد یک مایع

پمپ وکیوم والو | VALUE

پمپ وکیوم والو یکی از پر فروش ترین پمپ وکیوم موجود در بازار ایران می باشد . شرکت والو (Value) یکی از بزرگترین تولید کنندگان چینی پمپ وکیوم می باشد و بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت دارد . قيمت پمپ وکيوم کوچک و تقریبا می توان گفت امروزه تبدیل به یکی از قدرتمندترین کمپانی های سازنده پمپ وکیوم در دنیا تبدیل شده است .

کاریرد موتور وکیوم کوچک

می تواند به سرعت دسته های رزین، اپوکسی، روغن و سایر حلال ها را در صورت مجهز شدن به محفظه خلاء گاز زدایی کند.در برابر خوردگی شیمیایی برای سال ها استفاده مفید، قيمت پمپ وکيوم کوچک مقاومت می کند.طراحی نوآورانه آن همچنین از برگشت روغن جلوگیری می کند و اگزوز را از هر بخار روغن جدا می کند، آلودگی را محدود می کند و عملکرد ایمن تری را ارائه می دهد.

پمپ وکیوم والو در صنعت تهویه مطبوع

لازم است در ابتدا پیش از هر توضیحی در رابطه با پمپ وکیوم والو مدل 160N درباره قدرت این پمپ گفته شود که 1/2 اسب بخار است و قيمت پمپ وکيوم کوچک میزان تخلیه هوای این پمپ وکیوم 6 cfm یا همان متر مکعب در دقیقه می باشد. که بعنوان پمپ وکیوم والو 10.2 متری در بازار شناخته می شود.

عملکرد پمپ وکیوم والو

این فرآیند توسط یک موتور الکتریکی که در قسمت مرکزی پمپ وکیوم نصب می گردد امکان پذیر است. قيمت پمپ وکيوم کوچک با شروع فعالیت موتور الکتریکی و ایجاد حرکت چرخشی یا روتاری خلاء ایجاد شده و هوای موجود در سیکل به طور کامل تخلیه میشود.

قیمت پمپ وکیوم والو

یکی از مهمترین موارد در زمان خرید پمپ وکیوم روغنی توجه به قیمت پمپ درین می باشد. از آنجایی که پمپ وکیوم 10.2 متری ساخت شرکت قدرتمند والو چین می باشد و این محصول ، قيمت پمپ وکيوم کوچک وارداتی بوده باتوجه به تغیرات نرخ ارز، قیمت دستگاه تغییر کرده و بسته به نوسانات بازر ارز می باشد.

مقایسه پمپ های وکیوم

پمپ وکیوم خشک بیشترین کاربردش در صنایع سبک است مانند : استفاده در یونیت های دندان پزشکی
پمپ وکیوم روغنی از نوع وکیوم های میان رده می باشد و برای استفاده در صنایع سطح متوسط کاربرد دارد مانند : انواع چیلر های جذبی یا کمپرسی پمپ وکیوم آب در گردش در صنایع سنگین مورد استفاده قرار میگیرد و در اصطلاح صنعتی به این نوع از پمپ ها Heavy duty ( سنگین کار ) گفته می شود . این نوع از پمپ های وکیوم در تمامی سطوح صنایع کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه کار پمپ وکیوم

نحوه کار پمپ وکیوم به این صورت است که پروانه در داخل سیلندر محتوی آب، حرکتی دورانی و خارج از محور در حول محور پمپ دارد. قيمت پمپ وکيوم کوچک پره های پروانه در حین حرکت دورانی خود به آب برخورد و از آن خاررج می شود که این عمل باعث مکش می شود و در مقابل حجم آب کاهش پیدا کرده که باعث عمل تراکم می شود.

ایجاد خلاء در یک سیستم

ایجاد خلاء در یک سیستم مستلزم جابجایی همه مولکول های گاز از سیستم است. در صورت وجود اختلاف فشار بین دو ناحیه ، مولکول ها حرکت می کنند. ناحیه ای که تعداد مولکول های کمتری داشته باشد منطقه فشار کم خواهد بود و ناحیه ای با مولکول های بیشتر فشار بالا در نظر گرفته می شود. قيمت پمپ وکيوم کوچک دستگاهی که می تواند اختلاف فشار را بین دو ناحیه ایجاد کند ، پمپ محسوب می شود

پمپ وکیوم با جریان مستقیم

این پمپ یکی از انواع پمپ های وکیوم می باشد که قيمت پمپ وکيوم کوچک از طریق نیروی هوای فشرده کار می کند و دارای وزنی سبک است و پرتابل می باشد.

پمپ وکیوم با جریان مستقیم

پمپ وکیوم با جریان مستقیم

پمپ وکیوم کوچک دو مرحله ای

قيمت پمپ وکيوم کوچک بیشترین کاربرد آن در آزمایشگاه ها می باشد. دارای وزنی سبک و به صورت رومیزی مورد استفاده قرار می گیرد.

نگهداری پمپ وکیوم

پمپ های وکیوم بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از تأسیسات صنعتی است و در بسیاری از کاربردهای فرآوری و ساخت مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. قيمت پمپ وکيوم کوچک با تنظیم مناسب سیستم شما و نگهداری به موقع پیشگیرانه ، پمپ شما می تواند برای سال های آینده به طور مؤثر کار کند.

پمپ های خلاء

پمپ های خلاء با گذشت زمان می توانند آسیب ببینند و برای ادامه کار و تجهیزات لازم به تعمیر و نگهداری اولیه نیاز است. تعمیر پمپ وکیوم در سراسر کشور ارائه می شود و قيمت پمپ وکيوم کوچک تعدادی از شرکت های مختلف ممکن است در منطقه شما فعالیت کنند. بررسی های بسیاری از این شرکت ها را می توان در وب سایتهای مختلف در سراسر وب یافت.

پمپ وکیوم روتاری وین با پره دوار (Rotary vane pump):

پمپ وکیوم روتاری وین نیز دارای درزگیر روغن هستند و کاربرد آنها برای پمپاژ گازهای خنثی خشک و تمیز است. باتوجه به اینکه روغن به عنوان درزگیر و روان کننده پمپ به کار می رود، محدوده وکیوم عملیاتی این نوع پمپ حدود پنج تور است. قيمت پمپ وکيوم کوچک پمپ‌های وکیوم روتاری وین (Rotary vane pump) معمولا هوا – سرد، هدایت – مستقیم هزار و 750 آر پی ام هستند و نیز این نوع از پمپ نیاز به فضای کمتری (نسبت به سایر پمپ‌ها) دارد.

پمپ وکیوم رینگ مایع یا لیکوئید رینگ (Liquid ring):

پمپ‌ وکیوم رینگ مایع مورد استفاده برای بار بخار متوسط تا زیاد است. مایعی که نقش درزگیر را دارد، به همراه خلأ عملیاتی حدود 30 تور به کار می رود. قيمت پمپ وکيوم کوچک دستیابی به خلأ بیشتر با استفاده از روغن، گلیکول یا سایر سیالات کم فشار شدنی است. از آنجایی که پمپ وکیوم رینگ مایع بوسیله یک سیال سازگار با پروسه بخار و گاز (که باعث آسیب به سایر پمپ‌ها می‌شود) درزگیری شده، این نوع پمپ بسیار مناسب می‌باشد.

پمپ وکیوم خشک یا پمپ وکیوم درای (Dry Vacuum pump)

پمپ وکیوم خشک پمپ‌هایی هستند که بدون نیاز به مایع درزگیر، گازها را فشرده می کنند. پمپ‌های خشک در محیط های به شدت خورنده که بقیه انوع پمپ قابل استفاده نیستند، استفاده می شوند. قيمت پمپ وکيوم کوچک خلأ ایجاد شده توسط این نوع پمپ در بازه یک اتمسفر تا 10 میلیمتر جیوه است. در ساختمان پمپ وکیوم خشک، مارپیچ به کار رفته است.

پمپ وکیوم روتاری پیستون یا پیستون دوار (Piston pump):

پمپ وکیوم روتاری پیستون از انواع پمپ وکیوم صنعتی (Industrial Vacuum pump) برای کاربردهای سنگین هستند و برای ایجاد خلأ در بازه یک تا پنجاه تور تولیده شده و بکار برده می‌شوند. کاربرد پمپ‌های وکیوم روتاری پیستون زمانی است که آلودگی زیاد بوده و بایستی توسط پمپ تحمل شود. قيمت پمپ وکيوم کوچک قابلیت اطمینان این نوع پمپ مناسب بوده و قیمت نسبتا بالای آن نشان دهنده کارکرد خوب پمپ‌های پیستون دوار است.

پمپ وکیوم آب در گردش (Circulating Water Vacuum Pump)

پمپ وکیوم آب در گردش یکی از محبوبترین انواع پمپ‌ وکیوم است. کاربرد این پمپ بصورت وسیع در صنایع جهت جابجای انواع گازها و مایعات به علل متعددی از جمله تک محوره بودن، عدم اصطکاک بین قطعات مکانیکی و استهلاک کم پمپ است. اگر مایع در گردش پمپ آب باشد می‌توان قيمت پمپ وکيوم کوچک تا فشار 33 میلی بار رسید که این فشار همان فشار بخار آب در دمای 15 درجه سانتیگراد است.

وکیوم بوستر یا تقویت کننده خلأ (booster pump یا Roots blower):

وکیوم بوستر روتس روتاری لوب یا روتس بلوئر، شتاب دهنده‌ي گاز هستند که قيمت پمپ وکيوم کوچک باعث بهبود سرعت سیال تزریقی به پمپ وکیوم شده و بنابراین افزایش ظرفیت تجهیزات خلأ موجود را به دنبال دارد.

پمپ وکیوم کوچک

پمپ وکیوم کوچک در پمپ‌های تولید شده شرکت مریک با نام سری S شناخته می‌شوند. اندازه کوچک این نوع پمپ وکیوم و نیز تولید این پمپ‌های وکیوم کوچک با توان خلأ گوناگون باعث شده است که به راحتی در جاهای مختلف کاربردهای فراوانی داشته باشند. برخی از نمونه‌های پمپ وکیوم کوچک عبارتند از:

 • پمپ وکیوم کوچک مدل R2 RMV2 0100/120 S
 • پمپ وکیوم کوچک مدل R2 RMV 0063/100 S
 • پمپ وکیوم کوچک مدل R2 RMV 0040/60 S
 • پمپ وکیوم کوچک مدل R2 RMV 0025/40 S
 • پمپ وکیوم کوچک مدل R2 RMV 0010/16 S
 • پمپ وکیوم کوچک مدل R2 RMV 0006/8 S
0/5 (0 نظر)
0/5 (0 نظر)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.