وبلاگ

قيمت پمپ وکيوم کوچک

قيمت پمپ وکيوم کوچک

قيمت پمپ وکيوم کوچک

قيمت پمپ وکيوم کوچک پمپ وکیوم یا همان خلا ابزاریست که با تخلیه مولکول‌های هوا (یا گاز دیگر) از یک محفظهٔ مشخص آب‌بندی شده، یک فشار منفی یا خلأ نسبی ایجاد می‌کند.

قيمت پمپ وکيوم کوچک

این پمپ خلا به دلیل اندازه کوچک و قدرت بالایی که دارد در دستگاه های بسیاری از جمله دستگاه های ماساژ صورت، دستگاه های تخلیه هوا و… استفاده میشود. ولتاژ کاری این پمپ 12 ولت است و فشار منفی 60kpaاست و جریان عبوری هوای آن 2 لیتر بر دقیقه است.

 قيمت پمپ وکيوم کوچک

قيمت پمپ وکيوم کوچک

به کار گیری پمپ وکیوم کوچک هوا 12 ولت

 1. دستگاه های ماساژ صورت
 2. ساخت دستگاه های وکیوم
 3. دستگاه های وکیوم مواد غذایی
 4. دستگاه ها شیر دوش

سيستم‌هاي وکيوم

امروزه سيستم‌هاي وکيوم يا خلاء در صنايع مختلف کاربرد زيادي پيدا کرده‌اند. صنايعی از قبیل مواد غذايي، ضدعفوني محصولات کشاورزي، توليد مواد شيميايي، تعمير سيستم‌هاي سرد کننده، تعويض روغن اتوموبيل، بازرسي جوش، ساخت بدنه يخچال، توليد ديسک‌هاي فشرده کامپيوتري، ساخت کامپوزيت‌ها و بسیاری از موارد دیگر. همچنین تحقيقات بسياري از فرآيندهاي فيزيکي و شيميايي پيشرفته در محيط خلاء صورت مي‌گيرد.

مشخصات فنی پمپ وکیوم کوچک هوا 12 ولت

 • نوع پمپ:پمپ وکیوم هوا (خلاء)
 • ساختار پمپ:پمپ دیافراگم
 • قدرت:الکتریکی
 • فشار:فشار متوسط
 • ولتاژ کاری :12V
 • موتور:موتور DC
 • گواهی:RoHS
 • فشار خلاء:<-55KPa، -24KPa، -30KPa
 • جریان هوا:2L / min
 • صدا هنگام کار پمپ:40dB

پمپ خلا چگونه کار می‌کند؟

اساس کار پمپ خلا را میتوانیم در مکش توضیح بدهیم. پمپ وکیوم میتواند مکش انواع حالات ماده از جمله گاز و مایع را به خوبی انجام بدهد.درعملیات مکش توسط پمپ خلا، فشار محیط وکیوم از فشار محیط بیرون کمتر میشود. که به آن فشار منفی میگوییم.در صورت ایجاد وکیوم کامل در پایان در محیط خلا به وجود می آید.

پمپ وکیوم یا پمپ خلا چیست؟

پمپ وکیوم یا خلاء به ابزاری میگویند که هوا را با فشاری کمتر از فشار اتمسفر دریافت میکند.و هوا ی دریافتی را فشرده میکند و در پایان با فشار اتمسفر آزاد می‌کنند قيمت پمپ وکيوم کوچک .از جایی که هوا در فشار پایین حجم بالایی دارد.پمپ‌ وکیوم ناچار است تا مخزن بزرگی داشته باشد و همین مسئله باعث میشود که تا حدودی حجیم باشند.

انواع مدل های پمپ خلا

پمپ وکیوم (خلا)انواع بسیار زیادی دارد. قيمت پمپ وکيوم کوچک و هنوز هم مدل‌های بسیار پیشرفته‌تری از آن‌ها تولید می‌شود.شش مدل از مهم ترین های آن ها را باهم بررسی می کنیم.

پمپ دورانی تیغه‌ای

این پمپ از نوع جابجایی مثبت است.و شامل تعدادی تیغه یا پره نصب شده بر روی یک روتور (چرخان) است.که در داخل یک محفظه قرار دارند.حرکت تیغه‌ها در داخل محفظه باعث فشرده‌سازی هوا میشود قيمت پمپ وکيوم کوچک . و در پایان منجر به خلاء می‌شود.این پمپ‌ها عموما به عنوان پمپ وکیوم فشار بالا، سوپرشارژ و دستگاه‌های انتقال مواد به استفاده میشود.

پمپ وکیوم خشک

پمپ خلا خشک دارای خلا پایین است. و بیشتر در محیط‌های خورنده که دیگر انواع پمپ‌های وکیوم، توانایی کار ندارند، به کار میرود.و از میزان خلا نهایی که در مدل خشک پمپ وکیوم تولید می‌شود؛ چیزی حدود یک تا ده میلی‌متر جیوه است.پمپ خلا بدون روغن دارای مدل‌های گوناگون است قيمت پمپ وکيوم کوچک .برای مثال مدل اجکتیو در محیط‌های با فشار هوای زیاد استفاده میشود.

پمپ وکیوم رینگ روغن

فعالیت این نوع پمپ وکیوم به چرخشی است.و دارای دو تیغه است. که به وسیله روتور، 180 درجه چرخانده می‌شود.در این نوع دستگاه، هوا از یک طرف وارد میشود قيمت پمپ وکيوم کوچک .و بعد اینکه از طریق پمپ خلا روغنی، فشار پایین تولید شد؛ از طرف دیگر خارج می‌شود

پمپ وکیوم آب در گردش

یکی از محبوب‌ترین و پر استفاده ترین مدل‌های پمپ وکیوم که برای جابه‌جایی انواع گازها و مایعات به کار میرودپمپ خلا آب در گردش است.این نوع پمپ وکیوم دارای مدل های مختلفی است قيمت پمپ وکيوم کوچک . مثل مدل تک پروانه، مدل دو پروانه (که در آن دو پروانه نقش دو پمپ را بازی میکنند) و همینطور پمپ وکیوم آبی با بیش از دو پروانه است.

پمپ وکیوم پیستونی

پمپ خلا پیستونی شامل یک میل لنگ و شاتون است.که با جنبش خود صفحه دیافراگم را در فضای سیلندری به کار میاندازد.
این عملیات موجب می‌شود تا هوا از یک طرف به درون محفظه وارد شود. قيمت پمپ وکيوم کوچک و از طرف دیگری با فشار بیشتر خارج شود.بیشترین استفاده ی این پمپ‌ها وکیوم در آزمایشگاه‌ها و همچنین کارخانه‌های تولید مواد شیمیایی است.

پمپ وکیوم جنبشی چیست؟

این پمپ‌ها ی خلا را به عنوان پمپ انتقالی نیز میشناسند.که در آن هوا محیط را از ورودی به سمت خروجی خود هدایت می‌کنند.این عملیات یک ناحیه کم‌فشار را به وجود خواهد آورد. قيمت پمپ وکيوم کوچک که در موقع تبدیل شدن به خلاء در داخل محفظه مبحوس خواهد شد.خطوط انتقال مواد کاربرد های فراوانی برای این پمپ وکیوم ها دارند.

کاربرد صنعتی پمپ خلا چیست؟

پمپ های خلاء استفاده های صنعتی و علمی بسیار زیادی دارند.این پمپ های وکیوم را جهت فعالیت هایی مثل

 1. قالب‌سازی کامپوزیت،
 2. تولید لامپ‌های الکتریکی
 3. پردازش نیمه‌رسانا
 4. میکروسکوپ الکترونی
 5. نورسنجی
 6. غنی‌سازی اورانیوم
 7. تجهیزات لبنی مانند دستگاه شیردوشی
 8. سیستم‌های فاضلاب
 9. فشرده‌ساز زباله
 10. پرس چاپ
 11. برش شیشه و سنگ
 12. ساخت کابینت و غیره به کار می‌گیرند.

کاربرد پمپ خلا چیست؟

با توجه به انواع و اقسام مدل‌های مختلف پمپ خلا، خرید پمپ وکیوم میبایست آگاهانه و متناسب با کاربرد مورد نظر مشتری باشد. قيمت پمپ وکيوم کوچک برای نمونه پمپ وکیوم کولر گازی را جهت خارج کردن رطوبت هوا و پس از آن خارج کردن هوا یا گازهای غیرقابل تقطیر از سیستم به کار گرفته میشود.قیمت پمپ وکیوم کولر گازی با در نظر گرفتن قدرت مکش و توان آن تفاوت دارد.

کاربرد موثر پمپ خلا در صنعت چیست؟

بازار پمپ وکیوم با در نظر گرفتن نیاز مشتریان، به صورت مداوم و عوض میشود. قيمت پمپ وکيوم کوچک نیروی محرک اصلی رشد بازار از توسعه سریع صنعت نیمه هادی و گسترش عرصه های استفاده از پمپ خشک و مولکولی منجر شده است.با پیشرفت سریع صنایع مختلف، کاربرد پمپ خلا، بسیار بالارفته است.

برای مثال در

 • ماشین آلات پلاستیک
 • صنایع شیمیایی سموم دفع آفات
 • صنایع شیمیایی رنگ
 • تجهیزات شیمیایی دارویی با دمای پایین
 • ماشین آلات مواد غذایی، صنایع الکترونیکی و در بسیاری از زمینه‌های دیگر
 • تجهیزات خلا نقش تاثیرگذاری در تولید محصول بازی می‌کنند.

پمپ وکیوم آزمایشگاهی در چه جاهایی کاربرد دارد؟

از پمپ وکیوم در آزمایشگاه ها جهت امور تحقیقاتی و انجام آزمایش‌ها استفاده میکنند.که به اکسیژن و گازهای دیگر نیاز نباشد.قیمت پمپ وکیوم آزمایشگاهی با توجه به اهمیت آن، نسبت به انواع ساده‌تر، کمی افزایش پیدا میکند.تنوع و موجودی بالای این محصول در بازار الان باعث شده که خرید پمپ وکیوم آزمایشگاهی کار سختی برای مشتریان عزیز نباشد.

مزایای استفاده از پمپ وکیوم چیست؟

با اطمینان کامل میتوانیم بگوییم که از پمپ های وکیوم برای ساده تر شدن بسیاری از فعالیت‌ها قيمت پمپ وکيوم کوچک در قسمت های گوناگون صنعتی و پزشکی را تسهیل می‌کنند.

برخی از مزیت های این دستگاه‌ها

 1. عملکرد کاملا مطمئن و تعمیر و نگهداری آسان
 2. پردازش ساده و طراحی جمع و جور
 3. نتایج استیبل، قابل اعتماد و یکنواخت در آزمایشگاه‌ها و کارخانه‌های تولید مواد دارویی
 4. مکش ایمن و انتقال زایعات به راحت‌ترین شکل ممکن
 5. جلوگیری شدن از نشت و انتقال ایمن مواد به نقطه‌ای دیگر
 6. نگهداری از محیط زیست و همچنین محیط کاری در نفوذ برابر مواد سمی
 7. صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های عملیاتی کارخانه‌های صنعتی

نحوه ی عملکرد :

پمپ های وکیوم از قسمت های اصلی روتور، استاتور و الکترو موتور تشکیل شده است، با استارت الکتروموتور روتور در محفظه استاتور شروع به حرکت می کند و قيمت پمپ وکيوم کوچک در این میان پره ها یا همان تیغه ها هوای درون استاتاتور را فشرده سازی میکند و از دریچه دیگر خارج می کند، این فشرده سازی و جایگزین شدن هوا در فضایی که هوای آن خارج شده است ایجاد وکیوم یا خلاء می کند.

پمپ وکیوم یا پمپ خلاء چیست؟

پمپ وکیوم یا پمپ خلاء دستگاهی است که هوا یا گاز را از مخزن استخراج می کند تا خلاء جزئی یا کامل در سیستم مورد نظر ایجاد کند. هوا با کاهش تدریجی فشار در فضای محدود مکیده می شود. قيمت پمپ وکيوم کوچک سپس مولکول های گازی تنفس شده به هوای محیط یا مخزن دیگری رها می شوند. در بخش های مختلف صنعتی مانند آزمایشگاه ها، صنایع پزشکی، بسته بندی مواد غذایی و صنایع شیمیایی کاربرد دارند.

پمپ وکیوم یا پمپ خلاء چیست؟ 

پمپ وکیوم یا پمپ خلاء چیست؟

عملکرد آن چگونه است؟

پمپ وکیوم با نام پمپ خلاء نیز شناخته می شود. قيمت پمپ وکيوم کوچک این دستگاه از طریق عمل مکش باعث ایجاد خلاء و فشار منفی می شود. در انواع خشک، روغنی و آب در گردش با عملکرد و میزان مکش های مختف موجود می باشد.

مشخصات فنی خرید و قیمت انواع پمپ خلاء

امروزه در بیشتر کارخانه ها و صنایع ممکن است به یک محیط خلاء احتیاج داشته باشید در واقع به یک سیستمی نیاز دارید که خالی از مولکول های هوا باشد که این کار توسط پمپ وکیوم انجام می شود. قيمت پمپ وکيوم کوچک به فشار های پایین تر از فشار اتمسفر هوا، خلاء گفته می شود.

در هنگام خرید پمپ وکیوم به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای خرید پمپ وکیوم باید فاکتورهایی را مد نظر داشت قيمت پمپ وکيوم کوچک تا بتوان سال ها از آن بدون مشکل استفاده کرد، در ادامه به برخی از این نکات اشاره نمودیم:

میزان خلا مورد نیاز سیستم

 • میزان سرعت تخلیه گازهای مورد نظر
 • توجه به میزان قدرت مکش پمپ
 • در یک شیفت کاری به چه حجمی از خلاء نیاز داریم
 • نوع گازی که قرار است توسط پمپ خلاء یا وکیوم شود
 • ترسیم طراحی ظرفیت موجود
 • رعایت تمامی قوانین استاندارد در ساختار دستگاه
 • اقتصادی و مقرون به صرفه بودن قیمت

مزایای پمپ وکیوم آب در گردش :

 1. تقریبا کارکردی بدون لرزش و صدا دارند.
 2. پایین بودن هزینه تعمیرات و نگهداری
 3. در محیط هایی با فضای کم قابل استفاده هستند.
 4. طراحی ساده ای دارند و نیازی به قطعات یدکی مختلف ندارند.
 5. طول عمر بالایی دارند و مقرون به صرفه هستند.
 6. در صنایع بسیاری قابل استفاده هستند.
 7. راندمان بالایی دارند و نسبت به سایر مدل ها توان مصرفی کمتری دارند.
 8. با محیط زیست سازگاری دارند.
 9. نیازی به روغن کاری ندارند.

مزایای پمپ وکیوم روغنی :

 1. به دلیل طراحی منحصر به فرد طول عمر بالایی دارند.
 2. قیمت مناسبی دارند.
 3. مجهز به گیج روغن می باشند.
 4. توانایی کار در شرایط سخت کاری را دارند.
 5. برای جلوگیری از میعان گاز، مجهز به شیر گاز بالا دست هستند.
 6. راندمان بالایی دارند.
 7. نصب و راه اندازی آسانی دارند.

مزایای پمپ وکیوم خشک :

 1. مجهز به سیستم خنک کننده
 2. سازگار با محیط زیست و ایجاد کمترین آلایندگی
 3. راندمان و بازدهی بالا
 4. عملکرد مداوم و پیوسته
 5. پایین بودن هزینه تعمیرات
 6. طول عمر بالا

پمپ وکیوم رینگ روغن

پمپ های وکیوم رینگ روغن در صنایع مختلفی از جمله طلا سازی ها، صنایع پزشکی، سیستم های تخلیه غبار، صنایع فلزی، وکیوم پمپ پشتیبان برای پمپ های خلاء بالا و برای ایجاد خلاء قيمت پمپ وکيوم کوچک در محدوده فشار بالا و متوسط مورد استفاده قرار می گیرند.این پمپ ها در دو مدل پمپ وکیوم روغنی روتاری وین و پمپ وکیوم روغنی اسکرو در بازار وجود دارند.

کاربرد پمپ وکیوم :

در گذشته خلاء مفهوم چندانی نداشت ولی امروزه خلاء جزء جدا ناپذیری در زندگی انسان بحساب می رود. پمپ وکیوم در بسیاری از موارد گوناگون کاربرد دارد قيمت پمپ وکيوم کوچک به طوری که می توان در هر جایی نمونه هایی از این پمپ را پیدا کرد.از موارد کوچک و خانگی گرفته تا صنایع بزرگ و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع پمپ وکیوم

پمپ های وکیوم به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

 • پمپ وکیوم خشک (پمپ خلاء صنعتی بدون روغن)
 • پمپ وکیوم رینگ روغن (پمپ خلاء صنعتی روغن در گردش)
 • پمپ وکیوم رینگ آب (پمپ خلاء صنعتی آب در گردش)

به صورت کلی این مدل وکیوم پمپ شامل:

 • تیغه گردان
 • اگزوز
 • لوله و دریپچه اگزوز
 • فیلتر روغن
 • دریچه تزریق روغن
 • درجه نشان دهنده میزان روغن
 • لوله سوپاپ
 • محفظه جمع آوری اضافات
 • بخش وروردی و خروجی هوا
 • محفظه گاز بالاست
 • دریچه گاز بالاست و غیره

مزایای پمپ وکیوم رینگ آب

 1. کاهش توان مصرفی نسبت به سایر مدل ها
 2. افزایش میزان خلاء نسبت به قبل
 3. افزایش راندمان پمپ خلاء آبی
 4. کارکرد بدون لرزش
 5. عدم وجود خطا به دلیل یک تکه بودن ساختار
 6. عدم نیاز به روغن کاری داخلی
 7. جذب انواع گاز ها و مایعات
 8. طول عمر بالا و مقرون به صرفه
 9. هزینه تعمیر و نگهداری پایین

انواع پمپ وکیوم از نظر میزان خلاء تولیدی

پمپ وکیوم رینگ مایع (لیکوئید رینگ)
استفاده از آن به عنوان بخار متوسط تا زیاد یک مایع

پمپ وکیوم والو | VALUE

پمپ وکیوم والو یکی از پر فروش ترین پمپ وکیوم موجود در بازار ایران می باشد . شرکت والو (Value) یکی از بزرگترین تولید کنندگان چینی پمپ وکیوم می باشد و بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت دارد . قيمت پمپ وکيوم کوچک و تقریبا می توان گفت امروزه تبدیل به یکی از قدرتمندترین کمپانی های سازنده پمپ وکیوم در دنیا تبدیل شده است .

کاریرد موتور وکیوم کوچک

می تواند به سرعت دسته های رزین، اپوکسی، روغن و سایر حلال ها را در صورت مجهز شدن به محفظه خلاء گاز زدایی کند.در برابر خوردگی شیمیایی برای سال ها استفاده مفید، قيمت پمپ وکيوم کوچک مقاومت می کند.طراحی نوآورانه آن همچنین از برگشت روغن جلوگیری می کند و اگزوز را از هر بخار روغن جدا می کند، آلودگی را محدود می کند و عملکرد ایمن تری را ارائه می دهد.

پمپ وکیوم والو در صنعت تهویه مطبوع

لازم است در ابتدا پیش از هر توضیحی در رابطه با پمپ وکیوم والو مدل 160N درباره قدرت این پمپ گفته شود که 1/2 اسب بخار است و قيمت پمپ وکيوم کوچک میزان تخلیه هوای این پمپ وکیوم 6 cfm یا همان متر مکعب در دقیقه می باشد. که بعنوان پمپ وکیوم والو 10.2 متری در بازار شناخته می شود.

عملکرد پمپ وکیوم والو

این فرآیند توسط یک موتور الکتریکی که در قسمت مرکزی پمپ وکیوم نصب می گردد امکان پذیر است. قيمت پمپ وکيوم کوچک با شروع فعالیت موتور الکتریکی و ایجاد حرکت چرخشی یا روتاری خلاء ایجاد شده و هوای موجود در سیکل به طور کامل تخلیه میشود.

قیمت پمپ وکیوم والو

یکی از مهمترین موارد در زمان خرید پمپ وکیوم روغنی توجه به قیمت پمپ درین می باشد. از آنجایی که پمپ وکیوم 10.2 متری ساخت شرکت قدرتمند والو چین می باشد و این محصول ، قيمت پمپ وکيوم کوچک وارداتی بوده باتوجه به تغیرات نرخ ارز، قیمت دستگاه تغییر کرده و بسته به نوسانات بازر ارز می باشد.

مقایسه پمپ های وکیوم

پمپ وکیوم خشک بیشترین کاربردش در صنایع سبک است مانند : استفاده در یونیت های دندان پزشکی
پمپ وکیوم روغنی از نوع وکیوم های میان رده می باشد و برای استفاده در صنایع سطح متوسط کاربرد دارد مانند : انواع چیلر های جذبی یا کمپرسی پمپ وکیوم آب در گردش در صنایع سنگین مورد استفاده قرار میگیرد و در اصطلاح صنعتی به این نوع از پمپ ها Heavy duty ( سنگین کار ) گفته می شود . این نوع از پمپ های وکیوم در تمامی سطوح صنایع کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه کار پمپ وکیوم

نحوه کار پمپ وکیوم به این صورت است که پروانه در داخل سیلندر محتوی آب، حرکتی دورانی و خارج از محور در حول محور پمپ دارد. قيمت پمپ وکيوم کوچک پره های پروانه در حین حرکت دورانی خود به آب برخورد و از آن خاررج می شود که این عمل باعث مکش می شود و در مقابل حجم آب کاهش پیدا کرده که باعث عمل تراکم می شود.

ایجاد خلاء در یک سیستم

ایجاد خلاء در یک سیستم مستلزم جابجایی همه مولکول های گاز از سیستم است. در صورت وجود اختلاف فشار بین دو ناحیه ، مولکول ها حرکت می کنند. ناحیه ای که تعداد مولکول های کمتری داشته باشد منطقه فشار کم خواهد بود و ناحیه ای با مولکول های بیشتر فشار بالا در نظر گرفته می شود. قيمت پمپ وکيوم کوچک دستگاهی که می تواند اختلاف فشار را بین دو ناحیه ایجاد کند ، پمپ محسوب می شود

پمپ وکیوم با جریان مستقیم

این پمپ یکی از انواع پمپ های وکیوم می باشد که قيمت پمپ وکيوم کوچک از طریق نیروی هوای فشرده کار می کند و دارای وزنی سبک است و پرتابل می باشد.

پمپ وکیوم با جریان مستقیم

پمپ وکیوم با جریان مستقیم

پمپ وکیوم کوچک دو مرحله ای

قيمت پمپ وکيوم کوچک بیشترین کاربرد آن در آزمایشگاه ها می باشد. دارای وزنی سبک و به صورت رومیزی مورد استفاده قرار می گیرد.

نگهداری پمپ وکیوم

پمپ های وکیوم بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از تأسیسات صنعتی است و در بسیاری از کاربردهای فرآوری و ساخت مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. قيمت پمپ وکيوم کوچک با تنظیم مناسب سیستم شما و نگهداری به موقع پیشگیرانه ، پمپ شما می تواند برای سال های آینده به طور مؤثر کار کند.

پمپ های خلاء

پمپ های خلاء با گذشت زمان می توانند آسیب ببینند و برای ادامه کار و تجهیزات لازم به تعمیر و نگهداری اولیه نیاز است. تعمیر پمپ وکیوم در سراسر کشور ارائه می شود و قيمت پمپ وکيوم کوچک تعدادی از شرکت های مختلف ممکن است در منطقه شما فعالیت کنند. بررسی های بسیاری از این شرکت ها را می توان در وب سایتهای مختلف در سراسر وب یافت.

پمپ وکیوم روتاری وین با پره دوار (Rotary vane pump):

پمپ وکیوم روتاری وین نیز دارای درزگیر روغن هستند و کاربرد آنها برای پمپاژ گازهای خنثی خشک و تمیز است. باتوجه به اینکه روغن به عنوان درزگیر و روان کننده پمپ به کار می رود، محدوده وکیوم عملیاتی این نوع پمپ حدود پنج تور است. قيمت پمپ وکيوم کوچک پمپ‌های وکیوم روتاری وین (Rotary vane pump) معمولا هوا – سرد، هدایت – مستقیم هزار و 750 آر پی ام هستند و نیز این نوع از پمپ نیاز به فضای کمتری (نسبت به سایر پمپ‌ها) دارد.

پمپ وکیوم رینگ مایع یا لیکوئید رینگ (Liquid ring):

پمپ‌ وکیوم رینگ مایع مورد استفاده برای بار بخار متوسط تا زیاد است. مایعی که نقش درزگیر را دارد، به همراه خلأ عملیاتی حدود 30 تور به کار می رود. قيمت پمپ وکيوم کوچک دستیابی به خلأ بیشتر با استفاده از روغن، گلیکول یا سایر سیالات کم فشار شدنی است. از آنجایی که پمپ وکیوم رینگ مایع بوسیله یک سیال سازگار با پروسه بخار و گاز (که باعث آسیب به سایر پمپ‌ها می‌شود) درزگیری شده، این نوع پمپ بسیار مناسب می‌باشد.

پمپ وکیوم خشک یا پمپ وکیوم درای (Dry Vacuum pump)

پمپ وکیوم خشک پمپ‌هایی هستند که بدون نیاز به مایع درزگیر، گازها را فشرده می کنند. پمپ‌های خشک در محیط های به شدت خورنده که بقیه انوع پمپ قابل استفاده نیستند، استفاده می شوند. قيمت پمپ وکيوم کوچک خلأ ایجاد شده توسط این نوع پمپ در بازه یک اتمسفر تا 10 میلیمتر جیوه است. در ساختمان پمپ وکیوم خشک، مارپیچ به کار رفته است.

پمپ وکیوم روتاری پیستون یا پیستون دوار (Piston pump):

پمپ وکیوم روتاری پیستون از انواع پمپ وکیوم صنعتی (Industrial Vacuum pump) برای کاربردهای سنگین هستند و برای ایجاد خلأ در بازه یک تا پنجاه تور تولیده شده و بکار برده می‌شوند. کاربرد پمپ‌های وکیوم روتاری پیستون زمانی است که آلودگی زیاد بوده و بایستی توسط پمپ تحمل شود. قيمت پمپ وکيوم کوچک قابلیت اطمینان این نوع پمپ مناسب بوده و قیمت نسبتا بالای آن نشان دهنده کارکرد خوب پمپ‌های پیستون دوار است.

پمپ وکیوم آب در گردش (Circulating Water Vacuum Pump)

پمپ وکیوم آب در گردش یکی از محبوبترین انواع پمپ‌ وکیوم است. کاربرد این پمپ بصورت وسیع در صنایع جهت جابجای انواع گازها و مایعات به علل متعددی از جمله تک محوره بودن، عدم اصطکاک بین قطعات مکانیکی و استهلاک کم پمپ است. اگر مایع در گردش پمپ آب باشد می‌توان قيمت پمپ وکيوم کوچک تا فشار 33 میلی بار رسید که این فشار همان فشار بخار آب در دمای 15 درجه سانتیگراد است.

وکیوم بوستر یا تقویت کننده خلأ (booster pump یا Roots blower):

وکیوم بوستر روتس روتاری لوب یا روتس بلوئر، شتاب دهنده‌ي گاز هستند که قيمت پمپ وکيوم کوچک باعث بهبود سرعت سیال تزریقی به پمپ وکیوم شده و بنابراین افزایش ظرفیت تجهیزات خلأ موجود را به دنبال دارد.

پمپ وکیوم کوچک

پمپ وکیوم کوچک در پمپ‌های تولید شده شرکت مریک با نام سری S شناخته می‌شوند. اندازه کوچک این نوع پمپ وکیوم و نیز تولید این پمپ‌های وکیوم کوچک با توان خلأ گوناگون باعث شده است که به راحتی در جاهای مختلف کاربردهای فراوانی داشته باشند. برخی از نمونه‌های پمپ وکیوم کوچک عبارتند از:

 • پمپ وکیوم کوچک مدل R2 RMV2 0100/120 S
 • پمپ وکیوم کوچک مدل R2 RMV 0063/100 S
 • پمپ وکیوم کوچک مدل R2 RMV 0040/60 S
 • پمپ وکیوم کوچک مدل R2 RMV 0025/40 S
 • پمپ وکیوم کوچک مدل R2 RMV 0010/16 S
 • پمپ وکیوم کوچک مدل R2 RMV 0006/8 S

امیران گستر

امیران گستر در سال 1389 تأسیس شده و هدف از راه‌اندازی این مجموعه، توزیع انواع مصالح ساختمانی به صورت گسترده در سراسر کشور و همچنین
رعایت اصول مشتری‌مداری است.

امیران گستر

مجموعه امیران گستر در طی چند سال گذشته با همکاری تولیدکنندگان معتبر و توانمند، تربیت نیروهای کارآزموده و اصول بازاریابی و حفظ مشتری،
موفقیت‌های بسیاری در زمینه توزیع بهترین مصالح ساختمانی داشته است.

امیران گستر

امیران گستر

قیمت سیمان امروز

قیمت سیمان امروز شاید اولین مورد شناخته شده سیمان مربوط به دوازده میلیون سال پیش باشد. پس از وقوع شیل نفت شیلی واقع در مجاورت بستر
سنگ آهک که به دلایل طبیعی رخ داده بود، رسوب سیمان تشکیل شد. سیمان در صنعت ساخت و ساز حکم چسب را دارد.

قیمت سیمان امروز

سیمان به ندرت به تنهای مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلکه بیشتر برای اتصال شن و ماسه (سنگدانه‎ های) کاربرد دارد. مخلوط سیمان با سنگ‌ریزی باعث
ایجاد ملات برای سنگ‌تراشی و ترکیب آن با شن و ماسه باعث تولید بتن می‌شود، که حدود 7 الی 15 درصد از حجم آن را تشکیل می‌دهد. بعد از آب، بتن
امیران گستر پرکاربردترین ماده در سیاره زمین است.

قیمت سیمان امروز

قیمت سیمان امروز

انواع سیمان مورد استفاده در صنعت ساختمان

صنعت ساختمان انواع سیمان وجود دارد که تفاوت بین هر سیمان براساس خصوصیات، کاربردها و مواد ترکیبی آن در طی فرآیند تولید، است. سیمان یک
ماده پوششی است که امیران گستر بین سنگدانه‌ها و مواد تقویت‌کننده پیوند ایجاد می‌کند. انواع سیمان برای کارهای مختلف ساختمانی عبارتند از:

سیمان پورتلند پوزولانا (PPC)

این نوع سیمان از تبدیل پوزولان به کلینکر در آسیا‌‌ب‌های سیمان به دست می‌آید، که مقاومت بالایی در برابر حملات شیمیایی دارد. این نوع سیمان برای
سازه‌های دریایی، فاضلاب، پل‌ها، امیران گستر اسکله‌ها، بتن‌ریزی حجیم، کانال‌های آب و … کاربرد دارد.

سیمان پرتلند معمولی (OPC)

سیمان پرتلند معمولی که به آن OPC نیز می‌گویند نوع پرکاربرد سیمان است که در سراسر دنیا تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد و این نوع سیمان به طور
گسترده‌ای برای همه اهداف از جمله بتن‌سازی و ساخت و ساز ساختمان‌ها، ملات برای پیوستن سنگدانه‌ها، در گچ برای ایجاد جلوه عالی روی دیوارها،
تولید دوغاب، بتونه دیواری، بلوک‌های بتونی و … استفاده می‌شود.

سیمان سریع سخت شونده Extra Rapid Hardening Cement

همان‌طور که از نام این سیمان پیدا است، قابلیت بارز آن سریع سخت شدن است. این سیمان با افزودن کلرید کلسیم باعث سرعت بخشیدن به پروسه
سخت‌شوندگی می‌شود. امیران گستر سیمان سریع سخت‌شونده، به طورگسترده در بتن‌ریزی‌های هوای سرد، نسبت به دیگر سیمان‌ها 25 درصد سریع‌تر تنظیم و
سفت می‌شود.

سیمان زودگیر Rapid Hardening Cement

سیمان زودگیر یک سیمان با مقاومت زودرس است که اغلب در پروژه‌هایی مصرف می‌شود که برای به حداکثر رساندن مقاومت فشاری، 24 ساعت اول آن
بسیار مهم است. بتن ساخته شده با سیمان زودگیر می‌تواند بیشتر از دیگر سیمان‌ها تحمل و دوام داشته باشد، به همین خاطر در صنعت بتن‌سازی پیش
ساخته و پروژه‌هایی که باید در هوای سرد ارائه شود، کاربرد فراوانی دارد.

سیمان ضد سولفاتSulfates Resisting Cement

سیمان ضدسولفات برای بتن‌های که در معرض سولفات شدید قرار می‌گیرند مانند خاک یا آب‌های زیرزمینی، استفاده می‌شود. در سیمان‌های ضد سولفات
سعی می‌شود میزان C3A و C3S را کاهش و به ازای آن میزان S2C بیشتری مصرف کنند. این نوع سیمان همچنین برای سطح بتون‌های اسکله‌های پل که
در امیران گستر معرض خشکی و رطوبت هستند نیز استفاده می‌شود.

سیمان کم حرارت Low Heat Cement

تولیدکنندگان سیمان با نگه داشتن زیر 6 درصد از تری‌کلسیم آلومینات و با افزایش نسبت C2S، سیمان کم حرارت را تهیه می‌کنند. سیمان کم حرارت در
ساخت بتن‌های انبوه مانند سدها استفاده می‌شود. این نوع سیمان واکنش‌پذیری کمتر و زمان تنظیم اولیه آن بیشتر است.

سیمان تنظیم (کارگذاشتن) سریع Quick Setting Cement

تولیدکنندگان سیمان نوعی سیمان را تهیه کرده‌اند که سریع‌تر از سیمان معمولی کار می‌شود، اما مقاومت آن یکسان است. در این فرمول نسبت گچ کاهش
می‌یابد. سیمان با تنظیم سریع برای ساخت و سازهایی که نیاز به کارگذاشتن سریع دارند مانند سازه‌های زیر آب یا در هوای سرد و بارانی استفاده می‌شود.

سیمان پرآلومین یا آلومینا بالا High Alumina Cement

این سیمان که به سیمان نسوز نیز معروف است از ترکیب اصلی 4 اسید اکسید کلسیم، آلومینیوم، سیلیسیم و آهک در طی فرآیند سیمان‌سازی تهیه و به
دلیل وجود اکسید آلومینا در برابر حرارت بالا مقاوم است. برای رسیدن به این ترکیب باید مقدار کل آلومینا حداقل 32 درصد و وزن آن بین 85/0 تا 30/1 به نسبت
آهک باشد.

سیمان سرباره کوره بلند (سرباره آهن) Blast Furnace Slag Cement

این نوع سیمان بسیار شبیه به سیمان پرتلند معمولی است با این تفاوت که با آسیاب کردن حدود 60 درصد کلینکر سرباره تهیه می‌شود. قیمت سیمان امروز
به طور معمول این نوع سیمان امیران گستر برای ساخت و سازهای که ملاحظات اقتصادی در آن مهم است به کار می‌رود.

سیمان نسوز

سیمان نسوز که به آن سیمان پرآلومین نیز می گویند از انواع خاص سیمان است که مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد. سیمان نسوز در برابر خوردگی و
فرسایش نیز مقاومت بالایی از خود نشان میدهد. مقدار خیلی کمی از سیمان نسوز به چسباننده هایی مانند سیمان پرتلند اضافه می شود . قیمت سیمان
امروز این عمل باعث بالا رفتن سرعت گیرش آن می شود . رنگ سیمان نسوز بر اساس مقدار اکسید آهن موجود در آن تعیین می شود.

سیمان سفید White Cement

سیمان سفید یکی دیگر از سیمان‌های پرکاربرد و مهم بوده که شبیه به سیمان پرتلند، اما گران‌تر است. قیمت سیمان امروز این نوع سیمان از سنگ آهک
خالص و خاک کائولین سفید، که فاقد اکسیدهای رنگی است، تهیه می‌شود. نرمی سیمان سفید بسیار بالا بوده و بتن نهایی از این سیمان مقاومت بیشتری
نسبت به بتن‌های معمولی دارد. کاربرد سیمان سفید در نماسازی، کاشی کاری، کارهای هنری و … است.

نسبت آب به سیمان

افزایش حفره‌ها با افزایش وزن آب رابطه مستقیمی دارد. زمانی که آب به مقدار مناسب قیمت سیمان امروز به مخلوط اضافه نشود، مقاومت بتن پایین آمده
و در نهایت امیران گستر بتن نهایی حدود 1 درصد حفره هوا خواهد داشت.

قيمت سيمان هرمزگان

در نمودار بالا نشان می‌دهد که دامنه نسبت آب به سیمان بسیار محدود است. هنگامی که نسبت آب به سیمان کم باشد، قیمت سیمان امروز مقاومت
فشاری حداکثر میزان را خواهد داشت. توجه داشته باشید که اگر سنگ‌دانه‌های بزرگ در مخلوط سیمان زیاد و آب کم باشد، مقاومت بتن کاهش خواهد یافت.

قيمت سيمان ممتازان کرمان امروز

مفهوم نسبت آب به سیمان برای اولین بار توسط Duff A. Abrams در سال 1918 منتشر شد که به صورت C/W، یعنی نسبت ترکیب سیمان و آب نشان داده
می‌شود. مفهوم نسبت آب به سیمان C/W یک مفهوم اساسی جهانی بوده که به عنوان قدیمی‌ترین قانون در فن‌آوری بتن در نظر گرفته می‌شود. قیمت سیمان
امروز بتن در نتیجه واکنش شیمیایی بین سیمان و آب (معروف به هیدراسیون) سخت می‌شود.

قيمت سيمان فارس امروز

به ازای هر پوند (کیلوگرم یا هر واحد وزنی مورد استفاده) سیمان برای تکمیل کامل واکنش‌های هیدراسیون حدود 35/0 پوند (کیلوگرم یا هر واحد وزنی مورد
استفاده)، آب لازم است. با این حال ممکن است مخلوطی با نسبت 0.35 کاملا ترکیب نشود و احتمال دارد به اندازه کافی جریان نداشته باشد، بنابراین از نظر
قیمت سیمان امروز فنی می‌توان آب بیشتری برای واکنش‌پذیری سیمان استفاده کرد که به طور معمول نسبت آب به سیمان بین 0.45 تا 0.60 خواهد بود.

قيمت سيمان امروز در بازار تهران

آب زیاد منجر به جداسازی ماسه و اجزای سنگدانه در خمیر سیمان می‌شود. همچنین آبی که در واکنش هیدراسیون کاهش نیابد، ممکن است باعث ترک و
ایجاد منافذ در بتن نهایی شود. قیمت سیمان امروز مخلوط با آب زیاد جمع‌شدگی زیادی را تجربه می‌کند که منجر به ترک‌های داخلی و شکستگی به ویژه در
گوشه‌ها خواهد شد و در نتیجه باعث کاهش مقاومت نهایی می‌شود.

قیمت هر کیسه سیمان در بازار

محمد جعفر منتظری رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی با اشاره به این موضوع که زمانی که برای کالایی قیمت مصوب از سمت دولت تعیین میگردد،
به طور طبیعی قیمت آن تغییری نمیکند قیمت سیمان امروز بیان داشت که قیمت سیمان دولتی در مقایسه با سال گذشته تغییری نکرده است اما اکنون نوسانات
قیمت سیمان بازار آزاد امیران گستر بین 10 تا 30 درصد است .

انواع سیمان مورد استفاده در صنعت ساختمان کدامند ؟

 1. سیمان پرتلند معمولی
 2. سیمان پورتلند پوزولانا
 3. سیمان زودگیر
 4. سیمان سریع سخت شونده
 5. سیمان کم حرارت
 6. سیمان ضد سولفات
 7. سیمان تنظیم (کارگذاشتن) سریع
 8. سیمان سرباره کوره بلند (سرباره آهن)
 9. سیمان پرآلومین یا آلومینا بالا
 10. سیمان سفید

دیوار گچی

دیوار گچی پیش ساخته با بلوک گچی 10 سانتی برای تیغه کشی داخلی ساختمان و پارتیشن بندی داخل ساختمان کاربرد بسیاری دارد.
استفاده از بلوک گچی GYPSUM BLOCK در ساخت دیوار گچی به علت اقتصادی بودن آن در مقایسه با دیگر روش های پارتیشن بندی و
همچنین جداسازی فضای داخلی ساختمان در امیران گستر ایران یکی از محبوترین روش ها است.

دیوار گچی

همچنین با توجه به اینکه رویه دیوار گچی پیش ساخته با بلوک گچی 10 سانتی کاملاً صاف و به دور از هرگونه پستی و بلندی میباشد از
این رو هزینه گچ و خاک نیز از هزینه های ساخت ساختمان کم میشود که این مسئله در کاهش هزینه کلی ساخت مؤثر است.

دیوار گچی

دیوار گچی

چسب ديوار گچي

همچنین سهولت در اجرا و همچنین ارزانی نسبی آن و مقاومت نسبتاً خوب دیوار پیش ساخته گچی استفاده از بلوک گچی را در میان
انواع دیگر بلوک ساختمانی بسیار پرکاربرد کرده است. یکی از مزایا دیوار گچی پیش ساخته با بلوک گچی 10 سانتی نسبت به سایر
روش های دیوارکشی و امیران گستر دیوارچینی سهولت اجرای تأسیسات برقی است.

دستگاه فرز و شیار زن

با استفاده از دستگاه فرز و شیار زن میتوان به سادگی مسیر عبور تأسیسات برقی را بر روی دیوار گچی پیش ساخته با بلوک گچی 10
سانتی را ایجاد کرد و پس از اجرای تأسیسات روی بلوک گچی 10 سانتی و دیوار پیش ساخته گچی را با استفاده از گچ ساختمانی
صاف کرد.
با توجه به اینکه جنس دیوار گچی پیش ساخته و همچنین ملات گچ یکی میباشد از این رو ضریب انبساط حرارتی هر دو ماده یکسان
است و در محل اجرای تأسیسات ترک خوردگی مشاهده نخواهد شد. شاید بتوان این مسئله را در کنار سرعت اجرای بالای آن بزرگترین
مزیت دیوار گچی پیش ساخته دانست.

گچ ساختمانی

از معایب دیوار گچی پیش ساخته با بلوک گچی 10 سانتی میتوان به سنگینی وزن آن در مقایسه با انواع بلوک سبک اشاره کرد.
به عنوان مثال وزن بلوک گچی 10 سانتی کمی بیشتر از بلوک سبک سیمانی و یا بلوک سفال هم اندازه خود میباشد. این مسئله
در شرایطی که مساحت دیوارکشی داخلی ساختمان با دیوار پیش ساخته گچی زیاد باشد منجر به بالا رفتن وزن ساختمان میشود
که افزایش وزن ساختمان منجر به افزایش نیروی جانبی زلزله میگردد.

ديوار گچي سبک

افزایش وزن ساختمان مستقیماً در آسیب ناشی از نیروی زلزله بر روی ساختمان میشود. البته ذکر این نکته لازم است که بلوک گچی
10 سانتی معمولاً به عنوان پارتیشن بندی استفاده میشود و معمولاً پارتیشن بندی با دیوار گچی پیش ساخته صورت میگیرد.

ديوار گچي طرح دار

در این شرایط استفاده از بلوک گچی در افزایش وزن ساختمان مؤثر نیست البته بهتر است که وزن دیوار گچی در محاسبات سازه ای
به صورت بارگذاری خطی و مطابق با مبحث هفتم مقررات ملی ساختمان ایران در نظر گرفته شود. با توجه به اینکه وزن هر بلوک گچی
10 سانتی 12 کیلوگرم است امیران گستر از این رو هر متر مربع دیوار گچی ساخته شده با بلوک 10 سانتی 36 کیلوگرم وزن دارد.

بلوک گچی

دیوار گچی پیش ساخته با بلوک گچی 10 سانتی در کارخانه و یا کارگاه استاندارد از مخلوط آب و گچ که اندازه دانه های گچ آن
نسبت به گچ معمولی ساختمانی ریزتر است، تولید می شود. در تولید دیوار گچی پیش ساخته با بلوک گچی 10 سانتی میتوان
امیران گستر از انواع گچ سمنان و گچ ساوه استفاده کرد.

سرند کردن

استفاده از گچ مرغوب و همچنین سرند کردن آن در کیفیت بلوک گچی بسیار مؤثر است و از این نظر قیمت دیوار گچی پیش ساخته
و قیمت بلوک گچی 10 سانتی نیز مستقیماً با نوع گچ استفاده شده در آن در ارتباط است. به عنوان مثال چنانچه از گچ متین در تولید
دیوار گچی استفاده شود قیمت تمام شده بلوک گچی افزایش پیدا میکند که استفاده از آن خیلی مرسوم نیست.

تعریف دیوار گچی

دیوار گچی که با نام بلوک های گچی نیز شناخته می شود در واقع یک محصول کارخانه ای است که از گچ و الیاف ساخته شده است و
دارای کاربردهای متنوعی در بازسازی ساختمان و ساختمان سازی می باشد. نکته بسیار مهمی که درباره این دیوارها وجود دارد این
است که گچ های استفاده شده در این دیوار به هیچ وجه گچ معمولی نیستند و ریزتر از آن می باشند و همین موضوع باعث می شود
تا این دیوارها نیز مزایای متنوعی را داشته باشند.

نکاتی مهم برای استفاده از دیوار گچی

یک نکته بسیار مهم برای شروع جایگذاری دیوارها و بلوک های گچی این است که شما باید زبانه این دیوارها را در ابتدا به وسیله اره
بریده و بعد از آن با استفاده از ملات های مخصوص دیوار گچی اقدام به جاگذاری این دیوارها کنید. در صورتی که قصد دارید این بلوک ها
را به بلوک های گچی دیگر متصل کنید توجه داشته باشید که حتما در ابتدا از نوار لرزه گیر و عایق بندی مناسب استفاده کنید.

قيمت ديوار گچي پيش ساخته در تهران

بعد از آن که بلوک هایی که در قسمت پایین قرار دارند را توسط ملات ها به خوبی پوشاندید در مرحله بعدی شما می توانید بلوک های
دیگر را نیز بر روی همین بلوک ها قرار دهید و سپس با استفاده از لوازم مخصوص آنها را به خوبی به یکدیگر متصل کنید که معمولا این کار
از طریق ضرباتی که با استفاده از چکش های پلاستیکی به این بلوک ها وارد می شود انجام می شود.

قيمت ديوار گچي پيش ساخته تبريز

نکته بسیار مهم دیگری که در انتهای کار حتما باید به آن توجه کنید این است که سعی کنید بلوک هایی که در انتها قرار می دهید را
به صورت اریب برش بزنید، این کار باعث می شود تا نیرویی که به سقف وارد می شود به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا کند و همینطور
کار نصب سایر بخش ها را نیز برای شما راحت تر می کند.

اولین مرحله برای استفاده از دیوارهای گچی

اگر شما نیز تا به این جای مطلب علاقه مند به استفاده از دیوار گچی شده اید باید بدانید که چگونه باید از این دیوارها استفاده کنید،
اولین مرحله برای استفاده از دیوار گچی این است که شما باید محلی که قصد دارید از این دیوارها استفاده کنید را به خوبی اندازه گیری
کنید و متناسب با این اندازه ها اقدام به خرید این دیوارهای گچی کنید.

چند مورد از بهترین ویژگی های دیوارهای گچی

یکی از مهمترین ویژگی های این دیوارها این است که دارای رنگ های متنوعی هستند و به همین دلیل شما می توانید رنگ مناسبی
را متناسب با طراحی داخلی منزل خود خریداری کرده و از آن در منزل استفاده کنید. ویژگی فوق العاده دیگر این دیوارها این است که به
راحتی قابل برش هستند

مزایای استفاده از این دیوارها در بازسازی و ساخت ساختمان

این دیوارها مزایای بسیار زیادی دارند، به عنوان مثال یکی از مهمترین این مزایا این است که دارای وزن پایینی هستند و دارای خواص
آکوستیکی نیز می باشند، سرعت نصب بالای این دیوارها نیز یکی از مزایای آن است که باعث می شود تا شما بتوانید در مدت زمانی
کوتاه چندین قطعه از این دیوارها را جایگذاری کنید.

کاربردهای دیوار گچی

یکی از مهمترین کاربردهای دیوار گچی استفاده از آن برای جداسازی بخش های مختلف یک ساختمان است، از آن جایی که دیوار گچی
بسیار زیبا است و از وزن کمی نیز برخوردار می باشد شما می توانید به راحتی آن را در نقاط مختلف ساختمان خود قرار دهید و بخش
های مختلف امیران گستر آن را از یکدیگر جدا کنید.

ساخت تیغه های غیر باربر

یکی دیگر از کاربردهای مهم دیوار گچی استفاده از آن برای ساخت تیغه های غیر باربر در داخل ساختمان است که باعث می شود تا
کار ساخت ساختمان بسیار راحت تر شود و امکان پیاده سازی طراحی های مختلف ساختمان نیز برای شما فراهم شود. علاوه بر موارد
بیان شده از این دیوارها برای پوشش مستقل دیوار نیز استفاده می شود که باعث می شود تا طراحی ساختمان شما زیباتر شود.

شرایط نگهداری و انبارش

1- در جای خشک و دور از رطوبت و فاصله مناسب از زمین

2-در انبار یا مکان های مسقف نگهداری شود

3-بهترین تاریخ مصرف گچ در آب و هوای معمولی حداکثر یک سال بعد از تاریخ تولید می باشد

4- بهتر است در مناطق شرجی حداکثر سه ماه بعد از تولید ، گچ مصرف شده باشد

دیوار گچی پیش ساخته

دیوار گچی پیش ساخته امیران گستر یکی از ملزومات ساخت و ساز خشک در صنعت نوین ساختمان می باشد.
بلوک گچی یا دیوار گچی پیش ساخته در کارخانه از مخلوط آب و گچ که اندازه دانه های گچ آن نسبت به گچ معمولی ساختمانی ریزتر
است، تولید می شود. دربلوك گچی ممكن است از الياف، پركننده ها، سنگدانه ها يا ساير افزودنی هاي غيرزيان آور استفاده شود.

ابعاد ديوار گچي پيش ساخته

بلوکهای گچی امیران گستر به شکل مكعب مستطيل و دارای سطح کاملا صاف و موازی همدیگر هستند که دارای فاق و زبانه بوده و به راحتی این
بلوک ها در حین کارگذاری در هم قرار میگیرند، سپس درزهای آن را به وسیله گچ مخصوص یا بتونه، پوشاند و صاف کرد.

مزایای دیوارهای گچی

 1. اضافه شدن فضاي مفيد
 2. هزينه اجراي پايين
 3. كاهش ضايعات ساختماني و كاهش مصرف رنگ
 4. كاهش زمان ساخت
 5. عدم نياز به گچ وخاك
 6. عايق حرارتي و عایق صوتي
 7. استحكام بالا
 8. حمل و نقل آسان
 9. حداقل پسماند و دور ریز مصالح
 10. ارزانتر از تیغه سفالی و گچ کاری
 11. مقاومت بالا در مقابل آتش سوزی
 12. حذف عملیات گچ خاک و سفیدکاری
 13. رنگ کردن دیوار گچی

چسب مخصوص ديوار

دیوارهای از جنس گچ، به خوبی قابلیت رنگ آمیزی را دارند و به راحتی می‌توان روی سطوح این نوع از دیوارها، رنگ و تکنیک های مختلف
را پیاده کرد؛ فقط کافی است که اصول و نکات پبرامون آن را بدانید امیران گستر تا کار نهایی زیبا و باکیفیت شود.

مراحل رنگ زدن دیوار گچی که قبلا رنگ نخورده

اگر شما دیوار از جنس گچ دارید که قبلا رنگ نشده است، لازم است بدانید که نمی توانید مستقیما به سراغ رنگ آمیزی آن بروید و باید
یک سری مراحل و زیرسازی هایی را انجام دهید امیران گستر و بعد اقدام به رنگ کاری دیوار گچی کنید.

از بین بردن اضافات گچ دیوار

اولین مرحله برای آماده سازی دیوار گچی جهت رنگ آمیزی ساختمان و دیوارها، از بین بردن اضافات است که بر اثر خشک شدن گچ روی
سطح بوجد آمده است. قطعا سطح دیوار دارای پستی و بلندی هایی از گچ می‌باشد. برای این کار ابتدا به کمک کناف درزگیری این اضافات
را از بین می‌برید و بعد از آن به کمک پشت تیغ، امیران گستر بر روی کل دیوار کشده و آن را یکدست می‌کنید.

روغن کاری دیوار گچی

مرحله روغن کاری دیوار گچی یکی از مهمترین مراحل پیش از رنگ آمیزی دیوار است. در واقع استفاده از روغن ماندگاری و کیفیت اجرای
رنگ را روی سطوح گچی زیاد می‌کند، به این صورت که خورندگی که در اثر برخورد رنگ با سطح گچی بوجود می‌آید را کاهش می‌دهد.

آجر ۱۰سوراخ

آجر ۱۰سوراخ ، آجری است که به واسطه سوراخ هایی که دارد، حدود ۲۵% حجم آن کاهش یافته است. مواد اولیه سازنده این آجرها
خاک رس، خاک نسوز یا خاک شیل می باشند، البته قیمت آجر لفتون خاک رس معمولا کم تر از آجرهای سوراخ دار شیل یا نسوز می باشد.

آجر ۱۰سوراخ

آجر ۱۰سوراخ

آجر لفتون (آجر ده سوراخ) چیست؟

مهم ترین کاربرد آجر ۱۰ سوراخ در دیوارچینی و تیغه کشی ساختمان ها می باشد و از این نظر عملکردی مشابه آجر تیغه ای دارد.
سوراخ های موجود در این آجرها و آجرهای سفال تیغه ای باعث شده مقاومت آن ها در برابر فشار بیشتر باشد و مصالح مناسبی در
امیران گستر صنعت ساخت و ساز به شمار روند.

سایر کاربردهای این آجرها عبارتند از:

 • ساخت سوله
 • اجرای سقف
 • نمای ساختمان
 • و…

مقایسه آجر ۱۰ سوراخ ممتاز (درجه ۱) با درجه ۲

آجرهای درجه ۱ هم برای پشت کار و هم برای نما استفاده می شوند. اما آجرهای درجه ۲ تنها برای پشت کار قابل استفاده
هستند، امیران گستر در غیر این صورت امکان شوره زدگی وجود دارد.
آجر لفتون درجه ۱ از لحاظ ظاهری کیفیت بیشتر و بهتری نسبت به آجر های درجه ۲ دارد.
امیران گستر قیمت آجر ده سوراخ درجه ۱ از درجه ۲ بیشتر است.

آجر لفتون (آجر ده سوراخ) چیست؟

آجر ۱۰ سوراخ که آجر ممتاز و آجر ۵/۵ ممتاز نیز شناخته می شود جهت آجر نما ، دیوار سالن ها و استفاده در سوله ها کاربرد دارد .
با نفوذ ملات در سوراخ های آجر ۱۰ سوراخ استحکام و ایستادگی دیوار بیشتر می شود . و همچنین با قرار گرفتن میلگرد در سوراخ
های آجر ، مقاوت در برابر زلزله نیز تضمین خواهد شد. آجر ۱۰سوراخ امیران گستر  ، آجر ۱۰ سوراخ را در ابعاد و رنگ های
مختلف امیران گستر از جمله آجر ده سوراخ قرمز یا آجر نسوز تولید می نماید.

خرید آجر ده سوراخ

همانطور که گفتیم، آجر 10 سوراخ یکی از پرکاربردترین انواع آجر لفتون است. این آجر دارای ده سوراخ است. این سوراخ‌ها برای
کاهش وزن آجر، عایق‌کاری و ایجاد خلاء درست شده‌اند. آجر ۱۰سوراخ  قرمز همانند آجر ده سوراخ زرد برای نمای ساختمان،
سوله‌ها و دیوارهای سالن امیران گستر به کار می‌رود.

ديوار گچي قيمت

در صورت استفاده از آجر ده سوراخ قرمز (آجر نسوز نیز نامیده می‌شود) برای ساخت دیوار، استحکام و پایداری دیوار افزایش پیدا
می‌کند زیرا ملات در سوراخ‌های آجر نفوذ می‌کند. آجر ۱۰سوراخ یک مزیت دیگرِ استفاده از آجر ده سوراخ قرمز این است که می‌توان
میلگرد را امیران گستر در سوراخ‌های آجر قرار داد تا مقاوت آن در برابر زلزله بیشتر شود.

قیمت آجر سه سوراخ

علت ایجاد سوراخ در این آجر، کاهش وزن آجر، عایق‌بندی و ایجاد خلاء است. حدود قیمت آجر 10 سوراخ از 300 تومان شروع
می شود. شما می توانید برای خرید آجر ده سوراخ و یا اطلاع از قیمت آجر ده سوراخ یا اطلاع از قیمت آجر در انواع مختلف با ما
در امیران گستر ارتباط باشید.

علت سوراخ های آجر ده سوراخ چیست؟

در پاسخ باید گفت که آجر های 10 سوراخ علاوه بر مصرف مواد اولیه کمتر و در نتیجه قیمت به صرفه تر، وزن کمتری نیز دارند و در
پی آن هزینه حمل کمتری دارند. مقاومت فشاری این آجر در مقایسه با ملات سیمانی که در بین آجر ها به کار می برند بیشتر و
بالاتر است. آجر های ده سوراخ همانطور که از نامشان مشخص است دارای 10 سوراخ به قطر 1.5 تا 2.5 سانتی متری است.

آجر نما 10 سوراخ (آجر لفتون) – Brick Ten Holes

آجر نما 10 سوراخ یا آجر لفتون به آجری گفته می شود که در سطح آن 10 سوراخ با قطرهای 1.5 تا 2.5 سانتی متری وجود
داشته باشد. وجود سوراخ های موجود در سطح آجر باعث می شود میلگرد در آجر قفل شود. قفل شدن میلگرد یکی از نکات
مهم و قابل توجه در افزایش مقاومت در برابر زلزله است.
رنگ آجرنما 10 سوراخ (رنگ آجر نما لفتون)
آجر نما 10 سوراخ قرمز
آجر نما 10 سوراخ زرد
آجر نما 10 سوراخ گلبهی
آجر نما 10 سوراخ قهوه ای
آجر نما 10 سوراخه چهار طرف نما

قیمت آجر 10 سوراخ تبریز

در این روش روال تولید به گونه است که خاک را آسیاب کرده و پودر می کنند کمی خاک نم دار می شود نه اینکه کامل آب به
آن اضافه شود و آجر ۱۰سوراخ در مرحله پرس با فشار پرس فشرده می شود و بعد از پخت و تبدیل به آجر دوام و استحکام کمتری
نسبت به آجر سه طرف نما دارد .

آجر نما زرد چهار طرف نما

که به صورت فله یا بسته بندی و یا پالت عرضه می گردد ولی به دلیل حساسیت این نوع آجر به دلیل چهار طرف نما بودن و
احتمال لب پر شدن و ایحاد آجر ۱۰سوراخ عیوب ظاهری در حین بارگیری و حمل و تخلیه هر یک از گوشه های نما ، بهتر است
به صورت بسته بندی و امیران گستر یا پالت بسته بندی و توزیع گردد.

آجر نما قرمز چهار طرف نما

اگر آجر نما قرمز برای پخت در کوره های قدیمی قرار بگیرد رنگ آجرهای نزدیک به حرارت قرمزتر و آجرهایی که دورتر از حرارت
هستند آجر ۱۰سوراخ قرمزی کمتری دارند. آجر ۱۰سوراخ ولی اگر در کوره های تونلی قرار بگیرد رنگ آجرها یکنواخت تر است

قیمت آجر سوراخ دار قرمز

آجر، محصول تولید شده از طبیعت خالق و منطبق بر طبیعت مخلوق ، آجر ۱۰سوراخ یکی از قدیمی ترین کالاهای مهندسی
ساخت بشر می باشد و هنگامی که هنر صنعتگران ایرانی با آن آمیخته می گردد، آجرهای نما به عنوان اولین انتخاب در زیبا
سازی نمای ساختمان خودنمایی می کند. آجر نسوز، آجر کف، آجر سنتی و آجر لفتون یا آجر ۱۰سوراخ بهمنی از انواع پرکاربرد
آجر هستند.

ماندگاری بالا

امیران گستر دوام آجر بالغ بر صد و پنجاه سال است و طی این مدت یا نیاز به هیچگونه تعمیراتی ندارد و یا به تعمیرات کمی نیاز دارد.
مطابق با معماری اصیل ایرانی اسلامی: آجر ۱۰سوراخ آجرها که در انواع سایز و بافت موجود هستند، به عنوان یک گزینه مناسب
در معماری ایرانی اسلامی محسوب می گردند.

آجر لفتون تهران

نفوذ ملات در سوراخ های آجر ۱۰ سوراخ، باعث افزایش استحکام و ایستادگی دیوار می شود. همچنین با قرار گرفتن میلگرد در
سوراخ های آجر، آجر ۱۰سوراخ مقاوت آن در برابر زلزله نیز تضمین خواهد شد. امیران گستر ، آجر ۱۰ سوراخ را در ابعاد و
امیران گستر رنگ های مختلف از جمله آجر ده سوراخ قرمز یا آجر نسوز تولید می نماید.

آجرهای ۱۰ سوراخ

آجرهای ۱۰ سوراخ از متداول ترین آجرها در ساخت بناها می باشند. آجرهای ده سوراخ معمولاً در ابعاد گوناگون ساخته می شوند.
آجر ۱۰سوراخ شیوه ساخت این نوع از آجرها با استفاده از دستگاه های مخصوص صورت می گیرد. تولید این نوع آجر در گذشته به
روش‌های سنتی انجام می‌شد ولی هم اکنون با استفاده از تکنولوژی روز انجام می شود که همین امر موجب می شود تا کیفیت
امیران گستر این محصول افزایش پیدا کند.

آجرهای لفتون

آجرهای لفتون از بهترین کیفیت ممکن برخوردارند و با استفاده از دستگاه های مدرن ساخته می شوند. آجر ۱۰سوراخ این نوع آجر
اغلب رنگ گلبهی شکل یا قرمز دارد. همچنین نمونه های زرد این آجر در بازار موجود می باشد که از متداول ترین آجر های ۱۰ سوراخ
به شمار می رود. آجرهای ۱۰ سوراخ در مقابل انواع باد و باران و نور آفتاب مقاوم می باشند. این محصول اغلب وزن بسیار کمی دارند
و امیران گستر به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد آجر لفتون

○ دیوار چینی

○ سوله سازی

○ محوطه باغ

○ محوطه کارگاه

مزایای استفاده از آجر لفتون

۱) وزن پایین

۲) ابعاد دقیق و منظم

۳) سهولت در نصب و اجرا

۴) دستمزد پایین نصاب این نوع آجر

۵) کیفیت خاک و ظاهر شیک و تمیز

۶) عدم نیاز به نماسازی پس از اجرا و هزینه های بعدی آن

جهت قرار گرفتن آجر لفتون در نما

آجر ۱۰ سوراخ از لحاظ جهت قرار گرفتن در نما به ۲ شیوه تولید می‌شود

■ آجر سه طرف نما: یکی از طول های آجر و دو کله آجر (عرض آجر) دارای زوایای صاف می باشند.

■ آجر چهار طرف نما: دو طول آجر و دو کله آجر از زوایای صاف برخوردارند.

آجر ۱۰ سوراخ زرد و قرمز رنگ

این آجرها از خاک رس مرغوب شهرهایی همچون اصفهان، یزد، قم و تبریز تولید می گردد. رنگ قرمز آن نیز از متداول ترین رنگ های
این مصالح به شمار می رود. مصرف کنندگان می توانند آجر قرمز ۱۰ سوراخ ممتاز را، هم از نوع خاک رسی و هم در طرح های
انگلیسی (نسوز) سفارش دهید. آجر ۱۰سوراخ علاوه بر رنگ های زرد و قرمز، در کارخانه آجر ۱۰ سوراخ تهران، طرح های نسوز این
آجرها در رنگ های گلبهی، پوست پیازی، سفید، کرم و … نیز تولید می شوند و به سراسر کشور ارسال می گردند.

پودر سنگ جوشقان

پودر سنگ جوشقان یکی از افزودنی های بتن است زیرا علاوه بر کاهش هزینه تولید بتن ، موجب افزایش مقاومت و کاهش امکان
ترک خوردگی در آن می شود. در دوغاب دهی و پوشش شیار ها در کاشی کاری و سرامیک کاری حمام و دستشویی با سیمان
سفید امیران گستر به نسبت یک به یک ترکیب می شود.

پودر سنگ جوشقان

همچنین سنگ جوشقان برای پاشیدن بر روی قیر گونی ، خوراک دام و سند بلاست هم کاربرد دارد. سنگ جوشقان با توجه به نوع
موارد مصرف قابل تولید در دانه بندی های گوناگونی با مش های مختلف نظیرپودر سنگ جوشقان نمره 1 تا سنگ جوشقان نمره 5 با
کیفیت معمولی یا ممتاز است. امیران گستر همچنین سنگ جوشقان بادامی برای مصارف خاص هم تولید می گردد.

پودر سنگ جوشقان

پودر سنگ جوشقان

پودر سنگ جوشقان تهران

پودر سنگ جوشقان یکی از چندین نوع پودر سنگ تولیدی در کشور است که دارای مشخصات مربوط به خود می باشد و مزایایی
که دارد ، آن را نسبت به دیگر انواع پودر سنگ متمایز می کند. همان طور که می دانید پودر سنگ یا خاک سنگ یکی از مواد اولیه
مورد استفاده در امیران گستر ساخت و ساز بنا ها و جاده می باشد.

کارخانه پودر سنگ جوشقان

در حقیقت می توان آن را ارزان ترین نوع مصالح ساختمانی دانست که در تهیه انواع ملات استفاده می شود. هر سنگی دارای
مشخصات فیزیکی و شیمیایی خاصی است و در نتیجه پودر سنگ به دست آمده از آن هم ویژگی های متفاوتی را به مصرف کننده
ارائه می دهد. امیران گستر برای برخی صنایع استحکام مهم است و برخی صنایع به رنگ توجه بیشتری دارند.

کارخانه تولید پودر سنگ جوشقان

در ایران انواع مختلف این محصول نظیر ، پودر سنگ گرانیت ، پودر سنگ مرمریت ، پودر سنگ آهک و … تولید می شود که هر کدام
مشخصات ویژه ای داشته و در زمینه متفاوتی به مصرف می رسد. در این میان پودر سنگ جوشقان نیز به عنوان یکی از انواع خاک
سنگ ، به خاطر دارای بودن ویژگی هایی مانند رنگ بسیار سفید و درخشان ، ماندگاری رنگی و ظاهری و دانه بندی نرم و یکدست
امیران گستر مورد توجه قرار دارد.

خواص پودر سنگ جوشقان

زمینه اصلی مصرف پودر سنگ جوشقان در سفید کاری نمای ساختمان ها است به این صورت که می توان آن را به تنهایی و یا در
ترکیب با سیمان سفید و درزگیری میان کاشی ها مصرف کرد. همچنین برای مصارفی مانند مجسمه سازی و تولید رنگ سفید هم
به دلیل ویژگی رنگی خاص آن ، امیران گستر استفاده می شود.

قیمت پودر سنگ جوشقان

به علت اینکه سنگ جوشقان ، سنگی متفاوت بوده و میزان تولید پودر سنگ آن کمتر از دیگر انواع خاک سنگ است و همچنین به
خاطر ویژگی های فیزیکی خاصی که دارد ، سبب شده سنگ استخراجی از معادن این منطقه قیمت بالاتری داشته باشد در نتیجه
پودر سنگ جوشقان هم اندکی گران تر از برخی انواع پودر سنگ مانند آهک و … است. اما این تغییر قیمتی آن چنان زیاد نیست که
هزینه های گزافی را به خریداران آن تحمیل نماید.

پودر سنگ جوشقان چیست؟

یکی از معروف ترین پودر سنگ های موجود در بازار پودر سنگ جوشقان است. به دلیل اینکه مرغوبیت زیادی نسبت به انواع پودر
سنگ ها دارد. این خاک سنگ بسیار سفید رنگ است و از نظر ویژگی های شیمیایی و فیزیکی بسیار شبیه یه سنگ مرمر میباشد.
این نوع پودر سنگ کاربرد های بسیار زیادی دارد که امیران گستر در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

پودر سنگ جوشقان قیمت

اما یکی از دلایل اهمیت پودر سنگ جوشقان ارزان قیمت تر بودن آن نسبت به دیگر مصالح ساختمانی مانند آهک و سیمان است اما
از نظر عملکردی همان عملکرد مشابه آن ها را دارد. این محصول مانند گچ سفید رنگ و کم نظیر است اما برخلاف گچ آن را در مناطق
امیران گستر مرطوب هم میتوان استفاده کرد.

کاربرد پودر سنگ جوشقان

با توجه به ویژگی های پودر سنگ جوشقان مانند رنگ سفید، مقاومت بالا، افزایش استحکام سایر مصالح و ایجاد نمای یکدست از آن
در صنایعی مانند نمای ساختمان، سنگ فرش، مجسمه سازی، کاغذسازی، ساخت سنگ های نانو، پی وی سی، حفاری، چینی و
سرامیک، شیشه، لعاب، سیمان، گچ، آرایشی و بهداشتی، جایگزین برای گچ کاری در مناطق مرطوب و پر باران کشور استفاده میشود.

موارد زیر را رعایت کنید

در هنگام کار کردن با هر ماده ای باید نکاتی را رعایت کرد که این پود هم از قاعده مستثنی نمیباشد. پس هنگام کار با این ماده حتما
احتیاط لازم را رعایت کرده امیران گستر و نکات زیر را در نظر بگیرید.

 • حتما از لباس های حفاظتی شخصی استفاده کنید.
 • غبار پودر سنگ را نبلعید.
 • از تجمع غبار پودر سنگ جلوگیری کنید.
 • از چشم هایتان در برابر غبار پودر سنگ محافظت کنید.
 • در مکانی کار کنید که تهویه مناسب داشته باشد.
 • غبار پودر سنگ را به هیچ وجه تنفس نکنید.

کاربرد در مجسمه سازی

همانطور که اشاره کردیم پودر سنگ جوشقان یک پودر سنگ سفید رنگ یا ظاهری یکنواخت و دانه بندی ریز است و حاوی کربنات
کلسیم فراوان است به همین دلیل پس از خشک شدن ترک برنمیدارد، همچنین خمیر آن انعطاف پذیری و شکل پذیری بالایی دارد.
امیران گستر به همین دلیل پودر سنگ جوشقان برای مجسمه سازی بسیار مناسب میباشد.

کاربرد در نماسازی

کاربرد اصلی این پودر سنگ در سفید کاری نمای ساختمان ها است. ملاتی که بوسیله آرد سنگ تولید می شود سفید و یکدست
میباشد و آثار ترک خوردگی و شکستگی ندارد امیران گستر به همین دلیل در نماسازی ساختمان خیلی از آن استفاده می شود.

قیمت پودر سنگ ۲۵ کیلویی

میتوانیم آن ها را به تنهایی یا با ترکیب سیمان برای درزگیری بین کاشی ها استفاده کرد. این پودر سنگ جایگزین بسیار خوبی برای
گچ کاری امیران گستر در مناطق مرطوب و پرباران مانند شمال میباشد.

پودر سنگ سفید

با ترکیب سنگ جوشقان با بلوک سبک یا سنگ آنتیک میتوان برای چسب کاری و سنگ فرش هم از پودر سنگ جوشقان استفاده کرد.
در برخی موارد هم هنگام قیرگونی، امیران گستر ایزوگام یا آسفالت بر روی آن سنگ جوشقان می پاشند تا چسبندگی آن را افزایش دهند.

قیمت خاک سنگ جوشقان

سنگ جوشقان اندازه های مختلفی دارد که آن را برحسب اندازه از 1 تا 6 نمره بندی میکنند که پودر سنگ جوشقان تولید شده از
هرکدام قیمت مخصوص به خود را دارد. ولی عوامل دیگری هم مانند هزینه های استخراج، نوع برش، هزینه های مربوط به فرآوری،
هزینه های حمل و نقل همه این ها امیران گستر عوامل تاثیرگذار در قیمت پودر سنگ جوشقان است.

گچ ساوه طلایی

گچ ساوه طلایی یکی از انواع تولیدات داخلی گچ ساختمانی در ایران است که با توجه به کیفیت بالا و همچنین استفاده از مواد
اولیه مرغوب به یکی از بهترین انواع گچ ساختمانی امیران گستر در بازار ایران تبدیل شده است.

گچ ساوه طلایی

گچ ساختمانی معمولاً برای پوشش دیوار و سقف و در مصارف گچکاری و گچبری کاربرد دارد. پس از استخراج سنگ گچ در معادن
سنگ و انتقال آن به کوره و پخت سنگ گچ در دمای 200 درجه سانتیگراد آب آن تبخیر میشود و میتوان از گچ فرآوری شده در مصارف
ساختمانی امیران گستر استفاده کرد.

گچ ساوه طلایی

گچ ساوه طلایی

گچ ساوه

یکی از نکاتی که در حین تولید گچ ساختمانی باید به آن توجه میشود این است که تمامی فرآیند تولید و همچنین انبارداری و
نگهداری آن نیز باید مطابق با مقررات ملی ساختمان ایران و همچنین استاندارد ملی ایران باشد. با توجه به فراوانی معادن سنگ
گچ در ایران قیمت گچ ساوه طلایی نسبت به سایر مصالح ساختمانی مشابه به نسبت پایین است که این امر تولید و استفاده و
همچنین امیران گستر خرید گچ ساوه طلایی در بازار ایران را بسیار به صرفه و اقتصادی کرده است.

گچ زیر کار ساوه

با توجه به محل مصرف گچ ساختمانی نسبت به انتخاب صحیح نوع گچ مصرفی باید اقدام کرد. یکی از نکاتی که حین خرید گچ
ساختمانی باید به آن توجه کرد این است که معمولاً گچ ریز دانه برای مصارف گچبری و روکار استفاده میشود و گچ درشت دانه
مناسب زیرکار است و امیران گستر معمولاً در لایه گچ و خاک از گچ درشت دانه استفاده میشود.

گچ 25 کیلویی

گچ ساوه با توجه به کیفیت بالا در تولید و مواد اولیه مناسب روکار و زیرکار بوده و همچنین برای کلیه مصارف ساختمانی بسیار
مناسب است. گچ ساختمانی ماده پودری سفید رنگی میباشد که برای بنایی ، گچکاری و گچبری استفاده میشود. استفاده از
گچ در ساختمان جز مصالح پایه محسوب میشود. به دلیل معادن بسیار زیاد در ایران قیمت گچ ساختمانی نیز به نسبت پایین
است. امیران گستر انتخاب گچ ساختمانی متناسب با محل اجرای آن بسیار مهم است.

گچ سمنان ساوه

به عنوان مثال گچ ساوه طلایی برای سفید کاری نیاز به گیرش سریع ندارد اما در شرایط ابزار زنی گچ باید کند گیر باشد تا
استادکار فرصت کافی برای کار با گچ ساختمانی را داشته باشد. با توجه به این مطلب، در اکثر ساختمان های ایران از گچ
ساوه طلایی استفاده میشود امیران گستر که زمان گیرش متوسط آن برای هر دو منظور سفید کاری یا ابزار کاربرد داشته باشد.

قیمت گچ ساوه درب کارخانه

همچنین باید در نظر داشت که گچ ساختمانی باید دارای استحکام کافی مخصوصاً در برابر انقباض و انبساط ناشی از اجزای
سازه ای ساختمان باشد. همچنین استاندارد ملی ایران به شماره 269 در مورد کارخانه سازنده باید حتماً رعایت شود در غیر
اینصورت مناسب استفاده در ساختمان سازی نیست. گچ ساوه طلایی به دلیل قیمت مناسب و همچنین کیفیت بسیار بالا
امروزه امیران گستر از پرکاربردترین انواع گچ ساختمانی در ایران است.

گچ ساوه طلایی در کیسه 25 کیلوگرمی

گچ ساوه طلایی در کیسه 25 کیلوگرمی و بر اساس نیاز پروژه و همچنین شرایط دپو در محل کارگاه ساختمانی تولید میشود و
در بازار به فروش میرسد. با توجه به نیاز پروژه تحویل گچ ساوه طلایی میتواند با استفاده از نیسان یا کامیون تک محوره و دو
محوره و یا تریلی امکانپذیر است. در احجام کم از نیسان و یا خاور استفاده میشود و در احجام بیشتر معمولاً از کامیون دو محور
امیران گستر و یا تریلی و بر اساس نیاز پروژه استفاده میشود.

قیمت گچ ساوه طلایی

گچ ساوه طلایی پس از تولید در کارخانه باید در شرایطی مطابق با استاندار ملی ایران در انبار نگهداری شود و با توجه به اینکه
گچ ساختمانی میل ترکیبی شدیدی با آب و رطوبت موجود در هوا دارد از این رو شرایط نگهداری آن بسیار حساس است. در
صورتی که گچ ساوه طلایی در شرایط انبارداری استاندارد نگهداری نشود پس از مدتی فاسد میشود و از این رو در مصارف
امیران گستر ساختمانی قابل استفاده نیست.

قیمت گچ در تهران

قیمت گچ ساوه طلایی به صورت کیسه ای اعلام میشود و با توجه به وزن مختلف هر کیسه قیمت آن نیز متفاوت است. یکی
از نکاتی که حین خرید گچ ساوه طلایی باید به آن توجه کنید این است که فاکتور اعلامی برای چه وزنی از کیسه گچ ساختمانی
اعلام شده است. همچنین با توجه به نیاز مصرفی پروژه و همچنین امیران گستر محل پروژه ارسال بار صورت خواهد گرفت.

مواد اولیه و روش تولید گچ ساوه طلایی کامیونی

ماده اصلی گچ ساوه کلسیم سولفات ( calcium sulfate ) با فرمول شیمیایی (CaSo4) که بصورت طبیعی سفید رنگ و جامد
است و سنگی شفاف می باشد.که بصورت سنگ گچ از زمین و معدن گچ قابل استخراج است.سنگ گچ را از معدن به کوره
گچ پزی منتقل می کنندو نزدیک به 185 درجه حرارت میدهند تا آب موجود در بلورها تبخیر شود و گچ بصورت قابل استفاده در
صنعت ساختمان تبدیل شود. امیران گستر که بعد از این فرایند با آسیاب پودر شده و کیسه می شوند.

کارخانه گچ بلور ساوه

بلور گچ ساوه هم یکی دیگر از برندهای مطرح و معتبر بازار فروش گچ می باشد که در کیلومتر 55 جاده قدیم ساوه به همدان
واقع شده و یکی از معروف ترین تولیدات آن گچ و خاک آماده با نام امیران گستر است که طرفداران بسیاری در سراسر کشور دارد.
انواع گچهای روکار سفیدکاری و گچهای زیرکار و میکرونیزه پرداخت کاری در این کارخانه تولید و در استان توزیع می گردد.

کارخانه گچ سپید گچ ساوه

سپید گچ ساوه که در استان مرکزی و شهرستان ساوه واقع شده است و ظرفیت سالانه تا 2500 تن انواع محصولات گچی را
دارا می باشد.و به تولید حدود 20 نوع گچ از جمله گچ ساوه طلایی در بسته بندی های 25 کیلویی و 30 کیلوئی و گچ میکرونیزه
ابزارزنی با نام گچ سوپر طلایی یا سوپر طلائی و گچ پلیمری ساوه و دیوارگچی پیش ساخته ساوه و گچ گیپتون یا روکش بتن
ساوه امیران گستر با کیفیت بسیار بالا مشغول می باشد.

قیمت روز گچ ساختمانی زیرکار و روکار سفیدکاری ساوه در بازار

با توجه به نوسانات قیمتی گچ در بازار اطلاع از قیمت بروز گچ های موجود در بازار فروش به یمن وجود فضای مجازی و اینترنت ,
زیاد کار دشواری نیست و با یک سرچ ساده می توان سایتهای خبری مصالح ساختمانی و یا از فروشگاه های معتبر آنلاین فروش
امیران گستر گچ نظیر تهران پویا قیمت روز گچ سمنان و ساوه را دریافت نمود که اختلاف قیمت زیادی هم با همدیگر ندارند.

حمل و نقل و ظرفیت های ارسال گچ ساختمانی ساوه

پس از تولید و آماده سازی گچ و بسته بندی آن کار بارگیری و ارسال شروع می شود .باربری های گج سمنان و ساوه طبق نوبت
کامیونهای خود را به کارخانه امیران گستر اعزام تکرده و ظرفیت های خود را بارگیری و به سمت محل پروژه ها حرکت می کنند.

آجر فشاری

آجر فشاری ، از قدیمی ترین انواع تولیدات آجر می باشد که از آن به آجر های گری یا آجر زبره یا آجر توپر یاد می شود.ابعاد آجر
فشاری 22 × 10 × 5/ 5 یا با همین طول و عرض ولى به ضخامت 4 یا 3 سانتی متری می باشد. از آن جایى که موقع خشت
زدن با دست، گوشه هاى گل در قالب با انگشت فشار داده مى شد، این آجر به آجر فشارى مشهور شد. این نوع آجر براى گرى
امیران گستر چینى ، استفاده مى شود.

آجر فشاری

از آجر فشاری قبلا در نقش دیوار های باربر ساختمان ها ، طاق ضربى، دیوارهاى حمال، جدا کننده و هم چنین به صورت آبساب
براى نماسازى به صورت وسیع مورد استفاده قرار می گرفت اما رفته رفته به علت وزن زیاد آن و نیز مرتفع شدن سازه ها از کاربرد
در دیوار چینی به کاربرد در امیران گستر فونداسیون سازی تغییر کاربرد پیدا کرد و به تبع آن میزان مصرف آن نیز کاهش یافت .

محاسبه تعداد آجر فشاری

تعداد آجر فشاری در هر تن چیزی حدود 450 تا 500 آجر می باشد. در محاسبه تعداد آجر همیشه یک اصل اساسی وجود دارد و
آن عبارت است از «توجه همزمان به مقطع و نمای دیوار برای درک صحیح چیدمان آجرها» در صورتی که این اصل اساسی در این
امیران گستر قبیل محاسبات رعایت شود، درصد قابل توجهی از اشتباهات برطرف شده و نتایج قابل اطمینان تری به دست خواهد آمد.

قیمت روز آجر فشاری

شکل یک دیوار با ضخامت ۳۰ سانتی را در نظر بگیرد، به ازای هر آجری که در نمای دیوار دیده می‌شود دو آجر نیز در قسمت پشتی
است، به عبارت دیگر زمانی که شما با توجه به نمای دیوار محاسباتتان را انجام می‌دهید این محاسبات، ضخامت دیوار و تعداد آجر
های پشت کار را در نظر نخواهد گرفت،لذا نتیجه بدست آمده را در عدد ۳ ضرب خواهید کرد

قیمت هر تن آجر فشاری

این روال برای دیوار با ضخامت ۲۰ و ۴۰ سانتی نیز قابل تعمیم است ولی همواره توجه به مقطع و نما به صورت همزمان مد نظر
خواهد بود. به عنوان یک حساب سر انگشتی در مورد محاسبه تعداد آجر می‌توان اینگونه گفت که تعداد آجر دیوار ۲۰، ۳۰ و ۴۰
امیران گستر سانتیمتری به ترتیب دو، سه و چهار برای دیوار ۱۰ سانتیمتری خواهد بود.

مشخصات فیزیکی آجر فشاری

 • وزن مخصوص آجر فشاری : 1700 کیلوگرم بر مترمکعب
 • وزن یک عدد آجر : حدود 2 کیلوگرم
 • مقاومت فشاری آجر :
 • تعداد آجر در هر تن : حدود 450 الی 500 عدد

آجر فشاری به روش سنتی و دستی

آجر فشاری به روش سنتی و دستی ساخته می شود. امیران گستر آجر فشاری که به آجر زبره و آجر گری هم معروف است دارای ویژگی های
زیر می باشد. وزن هر عدد آجر فشاری برابر با ۲٫۴ کیلوگرم می باشد. این آجر مقاومت خوبی ندارد و از زيبايی ظاهری نيز برخوردار
نيست،اما ميزان جذب آب آجرفشاری بالاست. به همين جهت معمولاً در زيركاری و سفت كاری ساختمان مورد استفاده قرار ميگيرد.

قیمت هر تن آجر فشاری ملایر

در صنعت تولید آجرهای ساختمانی، دو نوع آجر فشاری یا گری بصورت متداول تولید می گردد. آجرهایی که بصورت سنتی از قدیم با
خشت ریزی در قالب و بصورت دستی توسط کارگر تولید می شود و به آجر فشاری دستی معروف است. این آجرها به دلیل سرعت
پایین تولید و امیران گستر استحکام بالا، معمولا دارای قیمت بالاتری در بازار هستند.

قیمت آجر فشاری شبستر

نکاتی که در هنگام خرید آجر فشاری باید به آن توجه داشت عبارتند از: وزن هر قالب یا تعداد قالب های آجر در هر تن، ابعاد آجرها،
استحکام آجر فشاری و کم بودن مقدار آجر نیمه در بار ارسالی و همچنین فاصله ی محل تولید تا محل مصرف؛ چراکه در قیمت آجر
فشاری نیز همانند اکثر مصالح ساختمانی، با توجه به قیمت ارزان کالا هزینه ی حمل در قیمت تمام شده ی آجر پای ساختمان
امیران گستر بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

رنگ آجر فشاری

در صنعت تولید آجر امیران گستر ، بسیاری از کارخانه ها همچنان با کوره های سنتی و روش های قدیمی به تولید این محصول
می پردازند. لذا به جز نوع خاک و فرمول مورد استفاده برای تولید آجر فشاری، شرایط پخت آجر در کوره بر رنگ آجر تاثیرگذار
می باشد. فارغ از ته رنگ اصلی آجر که بسته به خاک مورد استفاده در تولید آن که می تواند زرد یا قرمز و رنگ های مابین
این دو رنگ باشد

قیمت هر تن آجر فشاری قم

امیران گستر دلیل نامگذاری این نوع آجر اینست که در ابتدا، خشت آن با دست زده می‌شد و با فشار دستی کارگران خشت زن
گوشه‌های قالب به وسیله گل مخصوص پر می‌گردید. این نوع آجر معمولاً در سفت کاری و دیوارچینی ساختمان و کرسی چینی
پی ساختمان به کار می‌رود و به روش دستی تهیه می‌شود (آجر گری).

قیمت آجر فشاری کنگاور

این نوع آجر برای تمامی کارهای ساختمانی مانند کرسی چینی، گره‌چینی، طاق ضربی، دیوارهای حمال و تیغه چینی مناسب است.
در حال حاضر صنعت ساختمان در ایران به مقدار وسیعی از آجرهای فشاری استفاده می‌نمایند. و این آجرها‌ اغلب با دست قالب زده
و در کوره ‌های محلی پخته می‌شوند لذا ابعاد آنها با توجه به تجارب زیادی که در طی زمان‌های طولانی به دست آمده در حد 5/5×10
امیران گستر ×22 تثبیت شده است.

قیمت هر تن آجر فشاری یزد

بازار مصرف آجر فشاری به گونه ایست که تولیدکنندگان آجر ماشینی را مجبور کرده‌ که ابعاد وقیمت آجر ماشینی تا حدود زیادی
نزدیک ابعاد آجر فشاری دستی یا آجر گری باشد و به همین علت آجرهای ماشینی نیز دارای ابعاد 5/5×10×22 است‌. هر گونه
تغییر اساسی در ابعاد آجرهای ماشینی منوط به تجدید نظر در ابعاد آجر فشاری است لذا مادامی که آجر فشاری نقش اساسی
امیران گستر خود را در صنعت ساختمان حفظ نماید ابعاد آجر ماشینی تابع ابعاد آجر فشاری دستی خواهد بود.

معرفی کامل انواع آجرهای ساختمانی

آجرهایی که امروزه اکثراً در ایران برای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند‌ شامل آجر فشاری، آجر فشاری ماشینی، آجر لفتون
یا سوراخدار، آجر سفالی و آجر خشتی هستند. آجرها از نظر مقاومت و شکل ظاهری متفاوت بوده و بسته به مورد استفاده با ابعاد
گوناگون تهیه می‌شوند. امیران گستر جهت تهیه آجرهای ماشینی از دستگاه‌های قالب زنی خودکار استفاده می‌شود.

قیمت هر تن آجر فشاری ارومیه

امیران گستر با استفاده از آجر در یک فضای بسیار مدرن می توانیم یک حس نوستالژیک و یا روستیک را به فضا وارد کنیم. علت این هم طبیعی
بودن ساختار این مصالح پرکاربرد ساختمانی می باشد. رنگ های گرم به همراه خاک به عنوان یکی از چهار عنصر زندگی بخش
بصورت خارق العاده فضایی آرامش بخشی را به ارمغان می آورد.

قیمت هر تن آجر فشاری اصفهان

کاربرد آجر با طیف رنگی قرمز، می تواند حس گرما بخشی را در فضای داخل تقویت کند و در مناطق همیشه سرد می تواند انتخاب
مناسبی برای پوشش دیوار باشد. برخلاف بسیاری از مصالح که نیاز به روکش خارجی یا یک لایه از اندود برای نمای نهایی خود دارند،
آجر یکی از مصالحی است که می تواند دست نخورده و بدون هیچ پوشش نهایی، امیران گستر در فضای داخلی استفاده شود.

تعداد آجر فشاری در هر تن

معماران امروز برای احیای آجر در بنا ها به فکر طراحی الگوهای متفاوت آجری افتادند. این الگوها به صورت منظم و نامنظم چیده
می‌شوند که آجر را از یک مصالح سنتی به یک مصالح نوین تبدیل کرده است. آجر نما این امکان را به طراح می‌دهد که با کاهش
امیران گستر چشمگیر وزن پوسته‌ ی طرح هزاران هزار ایده‌ ی جدید و منحصر به فرد ایجاد کند.

آجر فشاری

آجر فشاری ، از قدیمی ترین انواع تولیدات آجر می باشد که از آن به آجر های گری یا آجر زبره یا آجر توپر یاد می شود.ابعاد آجر
فشاری 22 × 10 × 5/ 5 یا با همین طول و عرض ولى به ضخامت 4 یا 3 سانتی متری می باشد. از آن جایى که موقع خشت
زدن با دست، گوشه هاى گل در قالب با انگشت فشار داده مى شد، این آجر به آجر فشارى مشهور شد. این نوع آجر براى گرى
چینى ، امیران گستر استفاده مى شود.

آجر فشاری

از آجر فشاری قبلا در نقش دیوار های باربر ساختمان ها ، طاق ضربى، دیوارهاى حمال، جدا کننده و هم چنین به صورت آبساب
براى نماسازى به صورت وسیع مورد استفاده قرار می گرفت اما رفته رفته به علت وزن زیاد آن و نیز مرتفع شدن سازه ها از کاربرد
در امیران گستر دیوار چینی به کاربرد در فونداسیون سازی تغییر کاربرد پیدا کرد و به تبع آن میزان مصرف آن نیز کاهش یافت .

آجر فشاری

آجر فشاری

محاسبه تعداد آجر فشاری

تعداد آجر فشاری در هر تن چیزی حدود 450 تا 500 آجر می باشد. در محاسبه تعداد آجر همیشه یک اصل اساسی وجود دارد و
آن عبارت است از «توجه همزمان به مقطع و نمای دیوار برای درک صحیح چیدمان آجرها» در صورتی که این اصل اساسی در این
قبیل محاسبات رعایت شود، درصد قابل توجهی از اشتباهات برطرف شده و نتایج قابل اطمینان تری به دست خواهد آمد.

قیمت روز آجر فشاری

شکل یک دیوار با ضخامت ۳۰ سانتی را در نظر بگیرد، به ازای هر آجری که در نمای دیوار دیده می‌شود دو آجر نیز در قسمت پشتی
است، به عبارت دیگر زمانی که شما با توجه به نمای دیوار محاسباتتان را انجام می‌دهید این محاسبات، ضخامت دیوار و تعداد آجر
های پشت کار را در نظر نخواهد گرفت، امیران گستر لذا نتیجه بدست آمده را در عدد ۳ ضرب خواهید کرد

قیمت هر تن آجر فشاری

این روال برای دیوار با ضخامت ۲۰ و ۴۰ سانتی نیز قابل تعمیم است ولی همواره توجه به مقطع و نما به صورت همزمان مد نظر
خواهد بود. به عنوان یک حساب سر انگشتی در مورد محاسبه تعداد آجر می‌توان اینگونه گفت که تعداد آجر دیوار ۲۰، ۳۰ و ۴۰
سانتیمتری به ترتیب دو، سه و چهار برای دیوار ۱۰ سانتیمتری خواهد بود.

مشخصات فیزیکی آجر فشاری

وزن مخصوص آجر فشاری : 1700 کیلوگرم بر مترمکعب
وزن یک عدد آجر : حدود 2 کیلوگرم
مقاومت فشاری آجر :
تعداد آجر در هر تن : حدود 450 الی 500 عدد

آجر فشاری به روش سنتی و دستی

آجر فشاری به روش سنتی و دستی ساخته می شود. آجر فشاری که به آجر زبره و آجر گری هم معروف است دارای ویژگی های
زیر می باشد. وزن هر عدد آجر فشاری برابر با ۲٫۴ کیلوگرم می باشد. این آجر مقاومت خوبی ندارد و از زيبايی ظاهری نيز برخوردار
نيست،اما امیران گستر ميزان جذب آب آجرفشاری بالاست. به همين جهت معمولاً در زيركاری و سفت كاری ساختمان مورد استفاده قرار ميگيرد.

قیمت هر تن آجر فشاری ملایر

در صنعت تولید آجرهای ساختمانی، دو نوع آجر فشاری یا گری بصورت متداول تولید می گردد. آجرهایی که بصورت سنتی از قدیم با
خشت ریزی در قالب و بصورت دستی توسط کارگر تولید می شود و به آجر فشاری دستی معروف است. این آجرها به دلیل سرعت
پایین تولید و امیران گستر استحکام بالا، معمولا دارای قیمت بالاتری در بازار هستند.

قیمت آجر فشاری شبستر

نکاتی که در هنگام خرید آجر فشاری باید به آن توجه داشت عبارتند از: وزن هر قالب یا تعداد قالب های آجر در هر تن، ابعاد آجرها،
استحکام آجر فشاری و کم بودن مقدار آجر نیمه در بار ارسالی و همچنین فاصله ی محل تولید تا محل مصرف؛ چراکه در قیمت آجر
فشاری نیز همانند اکثر مصالح ساختمانی، با توجه به قیمت ارزان کالا هزینه ی حمل در قیمت تمام شده ی آجر پای ساختمان
امیران گستر بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

رنگ آجر فشاری

در صنعت تولید آجر، بسیاری از کارخانه ها همچنان با کوره های سنتی و روش های قدیمی به تولید این محصول می پردازند. لذا به
جز نوع خاک و فرمول مورد استفاده برای تولید آجر فشاری، شرایط پخت آجر در کوره بر رنگ آجر تاثیرگذار می باشد. فارغ از ته رنگ
اصلی آجر که بسته به خاک مورد استفاده در تولید آن که امیران گستر می تواند زرد یا قرمز و رنگ های مابین این دو رنگ باشد

قیمت هر تن آجر فشاری قم

دلیل نامگذاری این نوع آجر اینست که در ابتدا، خشت آن با دست زده می‌شد و با فشار دستی کارگران خشت زن گوشه‌های قالب
به وسیله گل مخصوص پر می‌گردید. این نوع آجر معمولاً در سفت کاری و دیوارچینی ساختمان و کرسی چینی پی ساختمان به کار
می‌رود و امیران گستر به روش دستی تهیه می‌شود (آجر گری).

قیمت آجر فشاری کنگاور

این نوع آجر برای تمامی کارهای ساختمانی مانند کرسی چینی، گره‌چینی، طاق ضربی، دیوارهای حمال و تیغه چینی مناسب است.
در حال حاضر صنعت ساختمان در ایران به مقدار وسیعی از آجرهای فشاری استفاده می‌نمایند. و این آجرها‌ اغلب با دست قالب زده
و در کوره ‌های محلی پخته می‌شوند لذا ابعاد آنها با توجه به تجارب زیادی که در طی زمان‌های طولانی به دست آمده در حد 5/5×10
امیران گستر ×22 تثبیت شده است.

قیمت هر تن آجر فشاری یزد

بازار مصرف آجر فشاری به گونه ایست که تولیدکنندگان آجر ماشینی را مجبور کرده‌ که ابعاد وقیمت آجر ماشینی تا حدود زیادی
نزدیک ابعاد آجر فشاری دستی یا آجر گری باشد و به همین علت آجرهای ماشینی نیز دارای ابعاد 5/5×10×22 است‌. هر گونه
تغییر اساسی در ابعاد آجرهای ماشینی منوط به تجدید نظر در ابعاد آجر فشاری است لذا مادامی که آجر فشاری نقش اساسی
خود را در صنعت ساختمان حفظ نماید امیران گستر ابعاد آجر ماشینی تابع ابعاد آجر فشاری دستی خواهد بود.

معرفی کامل انواع آجرهای ساختمانی

آجرهایی که امروزه اکثراً در ایران برای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند‌ شامل آجر فشاری، آجر فشاری ماشینی، آجر لفتون
یا سوراخدار، آجر سفالی و آجر خشتی هستند. آجرها از نظر مقاومت و شکل ظاهری متفاوت بوده و بسته به مورد استفاده با ابعاد
گوناگون تهیه می‌شوند. امیران گستر جهت تهیه آجرهای ماشینی از دستگاه‌های قالب زنی خودکار استفاده می‌شود.

قیمت هر تن آجر فشاری ارومیه

با استفاده از آجر در یک فضای بسیار مدرن می توانیم یک حس نوستالژیک و یا روستیک را به فضا وارد کنیم. علت این هم طبیعی
بودن ساختار این مصالح پرکاربرد ساختمانی می باشد. رنگ های گرم به همراه خاک به عنوان یکی از چهار عنصر زندگی بخش
بصورت خارق العاده امیران گستر فضایی آرامش بخشی را به ارمغان می آورد.

قیمت هر تن آجر فشاری اصفهان

کاربرد آجر با طیف رنگی قرمز، می تواند حس گرما بخشی را در فضای داخل تقویت کند و در مناطق همیشه سرد می تواند انتخاب
مناسبی برای پوشش دیوار باشد. برخلاف بسیاری از مصالح که نیاز به روکش خارجی یا یک لایه از اندود برای نمای نهایی خود دارند،
آجر یکی از مصالحی امیران گستر است که می تواند دست نخورده و بدون هیچ پوشش نهایی، در فضای داخلی استفاده شود.

تعداد آجر فشاری در هر تن

معماران امروز برای احیای آجر در بنا ها به فکر طراحی الگوهای متفاوت آجری افتادند. این الگوها به صورت منظم و نامنظم چیده
می‌شوند که آجر را از یک مصالح سنتی به یک مصالح نوین تبدیل کرده است. آجر نما این امکان را به طراح می‌دهد که با کاهش
چشمگیر وزن امیران گستر پوسته‌ ی طرح هزاران هزار ایده‌ ی جدید و منحصر به فرد ایجاد کند.

قیمت هر تن آجر

طراحی داخلی مدرن با مصالح سنتی که اثری فوق العاده زیبایی را به وجود می آورد ، این الگوها می‌توانند با بیرون زدگی و یا
چرخش در زوایای مختلف ایجاد شوند و یا در ساده‌ترین حالت از آجر نما در ضخامت‌های مختلف استفاده کرد تا این اختلاف سطح
باعث سایه اندازی در ساعات مختلف روز شود و جلوه‌ای ویژه به نمای ساختمان هدیه کند. بطور کلی آجر را نما و مصارف سازه ای
و امیران گستر غیرسازه ایی بکار برده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *